| Product number: | L01-3015-1R0M0000SSA |
| Manufacturer Product Number: | SWPA3015S1R0MT |
| Manufacturer : | SUNLORD |
| Series : | SUNLORD-SWPA |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 3015(3.0*3.0*1.5mm) |
| Value : | 1uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 2.8A |
| DC Resistance : | 2.5A |
| Description: | Wire Wound Chip Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,1.0uH ,±20% ,- ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SUNLORD |
| Product Series | SUNLORD-SWPA |
| Product Type | Power Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SWPA.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-30
Quantity
Unit Price
5
$0.106920
20
$0.082246
100
$0.065797
300
$0.057572
MPQ:2000
MOQ: 2000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

MPH160809S2R7NT
Power Inductors,0603(1.6*0.8mm),2.7uH,±30%,lsat:0.18A ,lrms:0.75A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA3012S820MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),82uH,±20%,lsat:0.17A ,lrms:0.27A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S151MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),150uH,±20%,lsat:0.5A ,lrms:0.3A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S390MT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),39uH,±20%,lsat:0.55A ,lrms:0.37A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020SR47NT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),470nH,±30%,lsat:7A ,lrms:3.3A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S430MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),43uH,±20%,lsat:0.37A ,lrms:0.37A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3010S120MT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),12uH,±20%,lsat:0.43A ,lrms:0.52A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3010S390MT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),39uH,±20%,lsat:0.28A ,lrms:0.28A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S6R2MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),6.2uH,±20%,lsat:1A ,lrms:0.86A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH201610S4R7MT
Power Inductors,0806(2.0*1.6mm),4.7uH,±20%,lsat:0.18A ,lrms:1.1A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA3015S2R7NT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),2.7uH,±30%,lsat:1.52A ,lrms:1.43A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA5020S180MT
Power Inductors,5020(5.0*5.0mm),18uH,±20%,lsat:1.25A ,lrms:1.15A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S5R1MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),5.1uH,±20%,lsat:2.3A ,lrms:1.27A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S360MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),36uH,±20%,lsat:1.05A ,lrms:0.83A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S101MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),100uH,±20%,lsat:0.48A ,lrms:0.31A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

WPN201610H2R2MT
Power Inductors ,201610 ,2.2uH ,±20% ,1.45A ,Chip SMD ,SUNLORD-WPN
$0.024784 More

MPH252010S1R5MT
Power Inductors,2520(2.5*2.0mm),1.5uH,±20%,lsat:1A ,lrms:1.5A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA5020S1R0NT
Power Inductors,5020(5.0*5.0mm),1uH,±30%,lsat:4.1A ,lrms:3.8A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S1R5NT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),1.5uH,±30%,lsat:2.1A ,lrms:1.46A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH252010SR47MT
Power Inductors,2520(2.5*2.0mm),470nH,±20%,lsat:1.3A ,lrms:1.8A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in