✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | L01-4012-1R8N1A32034SLN |
| Manufacturer Product Number: | ESRN41S1R8NT |
| Manufacturer : | ELLON |
| Series : | ELLON-ESRN |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 4012(4.0*4.0mm) |
| Value : | 1.8uH |
| Tolerance : | ±30% |
| Heat Rating Current : | 1.32A |
| DC Resistance : | 0.08R |
| Description: | Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,1.8uH ,±30% ,1.32A ,0.08R,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | ELLON-ESRN |
| Product Type | Wire Wound Chip Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ESRN _Rev_6_1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-20

ESRN31S390MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,39uH ,±20% ,0.28A ,1.755R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S4R7MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,4.7UH ,±20% ,0.92A ,0.401R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S150MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,15UH ,±20% ,0.71A ,0.36R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S270MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,27UH ,±20% ,0.47A ,0.87R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S3R3MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,3.3UH ,±20% ,1.36A ,0.08R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S100MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,10uH ,±20% ,0.84A ,0.18R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S221MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,220uH ,±20% ,0.17A ,4R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S330MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,33uH ,±20% ,0.3A ,1.55R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S330MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,33UH ,±20% ,0.46A ,0.875R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S2R7NT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,2.7uH ,±30% ,1.02A ,0.135R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S560MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,56uH ,±20% ,0.24A ,2.32R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S5R6NT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,5.6uH ,±30% ,1A ,0.14R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S470MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,47UH ,±20% ,0.35A ,1.45R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S1R5NT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,1.5uH ,±30% ,1.3A ,0.08R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S101MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,100uH ,±20% ,0.25A ,1.75R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48SR47NT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,470nH ,±30% ,4A ,0.014R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20S3R3NT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,3.3UH ,±30% ,0.98A ,0.328R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S5R6MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,5.6uH ,±20% ,0.7A ,0.248R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S2R7MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,2.7UH ,±20% ,1.43A ,0.075R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S470MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,47uH ,±20% ,0.37A ,1.1R,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in