✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | L01-4012-330M0A42034SLN |
| Manufacturer Product Number: | ESRN41S330MT |
| Manufacturer : | ELLON |
| Series : | ELLON-ESRN |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 4012(4.0*4.0mm) |
| Value : | 33uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 0.42A |
| DC Resistance : | 0.81R |
| Description: | Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,33uH ,±20% ,0.42A ,0.81R,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | ELLON-ESRN |
| Product Type | Wire Wound Chip Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ESRN _Rev_6_1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-31

ESRN40S1R5NT
Power Inductors ,4010(4.0*4.0mm) ,1.5uH ,±30% ,1.7A ,0.07R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S560MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,56uH ,±20% ,0.33A ,1.25R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S1R2NT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,1.2uH ,±30% ,1.45A ,0.065R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S1R8NT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,1.8UH ,±30% ,1.7A ,0.05R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S1R2NT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,1.2UH ,±30% ,1.95A ,0.04R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20S6R8MT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,6.8UH ,±20% ,0.64A ,0.896R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S6R8MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,6.8UH ,±20% ,0.75A ,0.607R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S120MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,12UH ,±20% ,0.68A ,0.32R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S560MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,56UH ,±20% ,0.34A ,1.28R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S100MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,10uH ,±20% ,0.77A ,0.265R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48SR68NT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,680nH ,±30% ,3.3A ,0.02R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S5R1MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,5.1UH ,±20% ,1.05A ,0.133R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S100MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,10UH ,±20% ,0.68A ,0.69R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S2R7MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,2.7UH ,±20% ,1.19A ,0.239R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S5R6MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,5.6UH ,±20% ,0.8A ,0.536R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S820MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,82UH ,±20% ,0.27A ,2.54R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S180MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,18uH ,±20% ,0.55A ,0.47R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S560MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,56uH ,±20% ,0.24A ,2.32R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S220MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,22uH ,±20% ,0.38A ,0.93R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S9R1MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,9.1UH ,±20% ,0.68A ,0.69R,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in