✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | L01-4018-2R2M2A70S0LN |
| Manufacturer Product Number: | ESRN48S2R2MT |
| Manufacturer : | ELLON |
| Series : | ELLON-ESRN |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 4018(4.0*4.0mm) |
| Value : | 2.2uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 2.7A |
| DC Resistance : | 0.045R |
| Description: | Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,2.2uH ,±20% ,2.7A ,Chip SMD ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | ELLON-ESRN |
| Product Type | Wire Wound Chip Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ESRN _Rev_6_1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-05-31

ESRN48S1R5NT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,1.5uH ,±30% ,1.8A ,0.03R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN40S150MT
Power Inductors ,4010(4.0*4.0mm) ,15uH ,±20% ,0.6A ,0.43R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S6R2MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,6.2UH ,±20% ,0.8A ,0.564R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S270MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,27uH ,±20% ,0.52A ,0.47R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S4R7MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,4.7UH ,±20% ,1.09A ,0.125R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S4R3MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,4.3UH ,±20% ,1.14A ,0.115R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S4R7MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,4.7uH ,±20% ,0.77A ,0.225R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20S5R6MT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,5.6UH ,±20% ,0.8A ,0.563R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN52S470MT
Wire Wound Chip Inductors ,5020(5.0*5.0mm) ,47uH ,±20% ,700mA ,0.525R,- ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S470MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,47UH ,±20% ,0.35A ,1.25R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S1R5NT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,1.5uH ,±30% ,1.3A ,0.08R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN40S3R3MT
Power Inductors ,4010(4.0*4.0mm) ,3.3uH ,±20% ,1.4A ,0.1R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S470MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,47uH ,±20% ,0.42A ,0.65R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S820MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,82UH ,±20% ,0.27A ,2.54R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S2R2NT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,2.2UH ,±30% ,1.6A ,0.06R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20SR68NT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,680nH ,±30% ,2.18A ,0.074R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20SR56NT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,560nH ,±30% ,2.18A ,0.072R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S100MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,10uH ,±20% ,0.84A ,0.18R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S100MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,10uH ,±20% ,0.58A ,0.4R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S680MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,68uH ,±20% ,0.32A ,1R ,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in