✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | L01-4018-3R3M1A23029SLN |
| Manufacturer Product Number: | ESRN48S3R3MT |
| Manufacturer : | ELLON |
| Series : | ELLON-ESRN |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 4018(4.0*4.0mm) |
| Value : | 3.3uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 1.23A |
| DC Resistance : | 0.07R |
| Description: | Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,3.3uH ,±20% ,1.23A ,0.07R ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | ELLON-ESRN |
| Product Type | Wire Wound Chip Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ESRN _Rev_6_1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-02

ESRN42SR33MT
Power Inductors ,4020(4.0*4.0mm) ,330nH ,±30% ,3.3A ,0.013R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S360MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,36UH ,±20% ,0.44A ,0.95R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S100MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,10uH ,±20% ,0.77A ,0.265R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S6R2MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,6.2UH ,±20% ,0.86A ,0.195R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S330MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,33UH ,±20% ,0.43A ,0.82R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S101MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,100UH ,±20% ,0.25A ,2.86R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S5R6MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,5.6UH ,±20% ,0.8A ,0.536R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S220MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,22UH ,±20% ,0.57A ,0.46R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20SR68NT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,680nH ,±30% ,2.18A ,0.074R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S3R3NT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,3.3uH ,±30% ,0.96A ,0.145R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S820MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,82uH ,±20% ,0.26A ,2.14R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S220MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,22UH ,±20% ,0.53A ,0.645R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S101MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,100UH ,±20% ,0.21A ,3.11R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48SR47NT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,470nH ,±30% ,4A ,0.014R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN52S330MT
Wire Wound Chip Inductors ,5020(5.0*5.0mm) ,33uH ,±20% ,830mA ,- ,0.37R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S120MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,12UH ,±20% ,0.73A ,0.345R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S1R8NT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,1.8UH ,±30% ,1.7A ,0.05R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S100MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,12UH ,±20% ,0.56A ,1.075R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S1R5NT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,1.5UH ,±30% ,2.01A ,0.045R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S470MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,47UH ,±20% ,0.35A ,1.25R,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in