✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | L01-4018-470M0A84029SLN |
| Manufacturer Product Number: | ESRN48S470MT |
| Manufacturer : | ELLON |
| Series : | ELLON-ESRN |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 4018(4.0*4.0mm) |
| Value : | 47uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 0.42A |
| DC Resistance : | 0.65R |
| Description: | Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,47uH ,±20% ,0.42A ,0.65R ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | ELLON-ESRN |
| Product Type | Wire Wound Chip Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ESRN _Rev_6_1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-31

ESRN42SR24MT
Power Inductors ,4020(4.0*4.0mm) ,240nH ,±30% ,4.5A ,0.011R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S390MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,39UH ,±20% ,0.39A ,0.995R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S1R5NT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,1.5UH ,±30% ,1.7A ,0.05R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S1R2NT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,1.2uH ,±30% ,1.46A ,0.065R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S470MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,47UH ,±20% ,0.35A ,1.45R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35SR50NT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,500nH ,±30% ,2.6A ,0.03R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S1R5NT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,1.5UH ,±30% ,2.01A ,0.045R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S150MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,15uH ,±20% ,0.65A ,0.25R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S1R0NT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,1UH ,±30% ,2.2A ,0.04R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S560MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,56UH ,±20% ,0.34A ,1.28R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S5R6MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,5.6uH ,±20% ,0.7A ,0.248R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S100MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,10UH ,±20% ,0.83A ,0.265R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S3R3MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) 3.3UH ,±20% ,1.36A ,0.1R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S100MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,10uH ,±20% ,0.58A ,0.4R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S1R2NT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,1.2UH ,±30% ,1.46A ,0.119R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S560MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,56UH ,±20% ,0.28A ,1.38R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S2R2NT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,2.2UH ,±30% ,1.55A ,0.075R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S3R6NT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,3.6uH ,±30% ,1.12A ,0.11R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20S5R6MT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,5.6UH ,±20% ,0.8A ,0.563R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S101MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,100UH ,±20% ,0.21A ,3.11R ,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in