✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | L01-4018-6R8M1A06029SLN |
| Manufacturer Product Number: | ESRN48S6R8MT |
| Manufacturer : | ELLON |
| Series : | ELLON-ESRN |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 4018(4.0*4.0mm) |
| Value : | 6.8uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 1.06A |
| DC Resistance : | 0.11R |
| Description: | Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,6.8uH ,±20% ,1.06A ,0.11R ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | ELLON-ESRN |
| Product Type | Wire Wound Chip Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ESRN _Rev_6_1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-04

ESRN52S470MT
Wire Wound Chip Inductors ,5020(5.0*5.0mm) ,47uH ,±20% ,700mA ,0.525R,- ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S680MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,68uH ,±20% ,0.32A ,1R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S2R2NT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,2.2UH ,±30% ,1.6A ,0.06R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S3R6MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,3.6UH ,±20% ,1.2A ,0.105R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S6R8MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,6.8uH ,±20% ,0.84A ,0.198R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S330MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,33uH ,±20% ,0.42A ,0.81R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S9R1MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,9.1UH ,±20% ,0.68A ,0.69R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S6R8MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,6.8UH ,±20% ,0.75A ,0.607R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S6R8MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,6.8uH ,±20% ,0.66A ,0.305R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S4R7MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,4.7uH ,±20% ,1.2A ,0.09R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S430MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,43UH ,±20% ,0.37A ,1.06R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN40S3R3MT
Power Inductors ,4010(4.0*4.0mm) ,3.3uH ,±20% ,1.4A ,0.1R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S3R9MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) 3.9UH ,±20% ,1.24A ,0.145R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S680MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,68UH ,±20% ,0.23A ,2.7R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S2R4NT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,2.4UH ,±30% ,1.6A ,0.068R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20S3R3NT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,3.3UH ,±30% ,0.98A ,0.328R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S4R7MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,4.7UH ,±20% ,1.09A ,0.125R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S2R7NT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,2.7uH ,±30% ,1.25A ,0.09R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S120MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,12uH ,±20% ,0.52A ,0.5R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S120MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,12UH ,±20% ,0.73A ,0.345R,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in