✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | L01-5020-470MA700000SLN |
| Manufacturer Product Number: | ESRN52S470MT |
| Manufacturer : | ELLON |
| Series : | ELLON-ESRN |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 5020(5.0*5.0mm) |
| Value : | 47uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 0.7A |
| DC Resistance : | 0.525R |
| Description: | Wire Wound Chip Inductors ,5020(5.0*5.0mm) ,47uH ,±20% ,700mA ,0.525R,- ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | ELLON-ESRN |
| Product Type | Wire Wound Chip Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ESRN _Rev_6_1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-14

ESRN41S6R8MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,6.8uH ,±20% ,0.84A ,0.198R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S390MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,39UH ,±20% ,0.37A ,1.33R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S2R7NT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,2.7uH ,±30% ,1.02A ,0.135R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S680MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,68uH ,±20% ,0.31A ,1.46R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S1R5NT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,1.5UH ,±30% ,2.01A ,0.045R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S1R0NT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,1UH ,±30% ,2.35A ,0.03R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35SR50NT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,500nH ,±30% ,2.6A ,0.03R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S2R2NT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,2.2UH ,±30% ,1.6A ,0.06R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S221MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,220uH ,±20% ,0.17A ,4R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S220MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,22uH ,±20% ,0.38A ,0.93R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN42SR33MT
Power Inductors ,4020(4.0*4.0mm) ,330nH ,±30% ,3.3A ,0.013R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S2R7NT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,2.7UH ,±30% ,1.48A ,0.085R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S120MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,12uH ,±20% ,0.7A ,0.29R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S3R9MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) 3.9UH ,±20% ,1.24A ,0.145R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S101MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,100uH ,±20% ,0.25A ,2.21R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN40S1R0NT
Power Inductors ,4010(4.0*4.0mm) ,1uH ,±30% ,1.9A ,0.056R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S4R7MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,4.7UH ,±20% ,0.92A ,0.401R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN40S3R3MT
Power Inductors ,4010(4.0*4.0mm) ,3.3uH ,±20% ,1.4A ,0.1R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S4R7MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,4.7uH ,±20% ,0.77A ,0.225R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S3R6MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,3.6UH ,±20% ,0.98A ,0.378R,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in