| Product number: | L01-6045-331M0000SSA |
| Manufacturer Product Number: | SWPA6045S331MT |
| Manufacturer : | SUNLORD |
| Series : | SUNLORD-SWPA |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 6045(6.0*6.0mm) |
| Value : | 330uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 0.63A |
| DC Resistance : | 0.63A |
| Description: | Wire Wound Chip Inductors ,6045(6.0*6.0mm) ,330uH ,±20% ,- ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SUNLORD |
| Product Series | SUNLORD-SWPA |
| Product Type | Power Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SWPA.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-01
Quantity
Unit Price
5
$0.173250
20
$0.133269
100
$0.106615
300
$0.093288
MPQ:1500
MOQ: 1500
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

SWPA4030S820MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),82uH,±20%,lsat:0.66A ,lrms:0.47A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH160809S4R7MT
Power Inductors,0603(1.6*0.8mm),4.7uH,±20%,lsat:0.065A ,lrms:0.7A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA5012S100MT
Power Inductors,5012(5.0*5.0mm),10uH,±20%,lsat:1.4A ,lrms:0.85A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA6045S102MT
Wire Wound Chip Inductors ,6045(6.0*6.0mm) ,1000uH ,±20% ,- ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.112099 More

SWPA4012S5R1NT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),5.1uH,±30%,lsat:1.55A ,lrms:0.95A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S8R2MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),8.2uH,±20%,lsat:1.75A ,lrms:1.04A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S1R2NT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),1.2uH,±30%,lsat:2.22A ,lrms:2.01A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S270MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),27uH,±20%,lsat:1.02A ,lrms:0.5A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S1R5NT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),1.5uH,±30%,lsat:4.84A ,lrms:3.34A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S4R7MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),4.7uH,±20%,lsat:0.9A ,lrms:1.24A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S560MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),56uH,±20%,lsat:0.33A ,lrms:0.34A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S220MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),22uH,±20%,lsat:1.05A ,lrms:0.62A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4018S4R7MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,4.7uH ,±20% ,1.8A ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.031680 More

SWPA252012S150MT
Power Inductors,2520(2.5*2.0*1.2mm),15uH,±20%,lsat:0.68A ,lrms:0.42A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA252012S8R2MT
Power Inductors,2520(2.5*2.0*1.2mm),8.2uH,±20%,lsat:0.98A ,lrms:0.65A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA5020S220MT
Power Inductors,5020(5.0*5.0mm),22uH,±20%,lsat:1.15A ,lrms:1.1A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S1R8NT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),1.8uH,±30%,lsat:2.12A ,lrms:1.32A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SPH4018H1R0NT
Power Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,1uH ,±30% ,3.2A ,Chip SMD ,SUNLORD-SPH
$0.048738 More

SWPA5012S150MT
Power Inductors,5012(5.0*5.0mm),15uH,±20%,lsat:1.2A ,lrms:0.8A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA252012S1R5MT
Power Inductors,2520(2.5*2.0*1.2mm),1.5uH,±20%,lsat:2.24A ,lrms:1.4A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in