| Product number: | L01-6045-470M0000SSA |
| Manufacturer Product Number: | SWPA6045S470MT |
| Manufacturer : | SUNLORD |
| Series : | SUNLORD-SWPA |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 6045(6.0*6.0mm) |
| Value : | 47uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 1.5A |
| DC Resistance : | 1.3A |
| Description: | Wire Wound Chip Inductors ,6045(6.0*6.0mm) ,47uH ,±20% ,- ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SUNLORD |
| Product Series | SUNLORD-SWPA |
| Product Type | Power Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SWPA.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-30
Quantity
Unit Price
5
$0.173250
20
$0.133269
100
$0.106615
300
$0.093288
MPQ:1500
MOQ: 1500
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

SWPA4030S1R5NT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),1.5uH,±30%,lsat:4.84A ,lrms:3.34A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S360MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),36uH,±20%,lsat:0.34A ,lrms:0.44A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA5020S150MT
Power Inductors,5020(5.0*5.0mm),15uH,±20%,lsat:1.35A ,lrms:1.25A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4018SR47MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,470nH ,±20% ,- ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.031680 More

SWPA4020S7R5MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),7.5uH,±20%,lsat:1.85A ,lrms:1.08A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S470MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),47uH,±20%,lsat:0.74A ,lrms:0.44A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA5012S1R5NT
Power Inductors,5012(5.0*5.0mm),1.5uH,±30%,lsat:3.7A ,lrms:1.9A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

WPN201610U1R0MT
Power Inductors ,201610 ,1uH ,±20% ,2.6A ,Chip SMD
$0.026986 More

SWPA4010S4R7MT
Power Inductors,4010(4.0*4.0mm),4.7uH,±20%,lsat:0.95A ,lrms:1.2A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S3R6MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),3.6uH,±20%,lsat:2.8A ,lrms:1.54A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH201610S3R3NT
Power Inductors,0806(2.0*1.6mm),3.3uH,±30%,lsat:0.27A ,lrms:1.2A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA4030S560MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),56uH,±20%,lsat:0.85A ,lrms:0.65A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S151MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),150uH,±20%,lsat:0.18A ,lrms:0.19A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4018S2R2MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,2.2uH ,±20% ,- ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.031680 More

SWPA4020S750MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),75uH,±20%,lsat:0.7A ,lrms:0.35A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH201205SR54MT
Power Inductors,0805(2.0*1.2mm),540nH,±20%,lsat:0.95A ,lrms:1.2A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA3012S101MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),100uH,±20%,lsat:0.21A ,lrms:0.25A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S101MT
Power Inductors ,4030(4.0*4.0mm) ,100uH ,±20% ,600mA ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.032898 More

SWPA4020SR33NT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),330nH,±30%,lsat:7.5A ,lrms:3.3A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA5012S1R0NT
Power Inductors,5012(5.0*5.0mm),1uH,±30%,lsat:4.4A ,lrms:2A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in