✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | L03-1050-101M2A50SLC |
| Manufacturer Product Number: | ETC1050H101MTT |
| Manufacturer : | ELLON |
| Series : | ELLON-ETC |
| Type : | Molded Power Inductors |
| Size : | 1050 |
| Value : | 100uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Rated Current : | 2.5A |
| DC Resistance : | 4A |
| Description: | Molded Power Inductors ,1050 ,100uH ,±20% ,2.5A ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | ELLON-ETC |
| Product Type | Molded Power Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | POWER _INDUCTORS_ETC.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-05-29

ETC0640H1R0MTT
Molded Power Inductors ,0640 ,1uH ,±20% ,10A ,Chip SMD
$0.000000 More

ETC0420H4R7MTT
Molded Power Inductors ,0420 ,4.7uH ,±20% ,2.25A ,Chip SMD ,0.14R
$0.054902 More

ETC0420HR22MTT
Molded Power Inductors ,0420 ,220NH ,±20% ,11A ,Chip SMD ,0.007R
$0.054902 More

ETC0650H470MTT
Molded Power Inductors ,0650 ,47uH ,±20% ,1.8A ,Chip SMD ,ELLON-ETC
$0.066132 More

ETC1335SR47MTT
Molded Power Inductors ,1335 ,470nH ,±20% ,32A ,Chip SMD
$0.598935 More

ETC1040H2R2MTT
Molded Power Inductors ,1040 ,2.2uH ,±20% ,12A ,Chip SMD
$0.000000 More

ETC1040S3R3MTT
Molded Power Inductors ,1040 ,3.3uH ,±20% ,12A ,Chip SMD
$0.000000 More

ETC1040S470MTT
Molded Power Inductors ,1040 ,47uH ,±20% ,3A ,Chip SMD
$0.000000 More

ETC0520H6R8MTT
Molded Power Inductors ,0520 ,6.8uH ,±20% ,2A ,Chip SMD
$0.000000 More

ETC0630H1R5MTT
Molded Power Inductors ,0630 ,1.5uH ,±20% ,9A ,Chip SMD ,ELLON-ETC
$0.033690 More

ETC0530H220MTT
Molded Power Inductors ,0530 ,22uH ,±20% ,1.5A ,Alloy ,0.2R ,Chip SMD
$0.079858 More

ETC1235H3R3MTT
Molded Power Inductors ,1235 ,3.3uH ,±20% ,12A ,Chip SMD
$0.000000 More

ETC1050T470MTT
Molded Power Inductors ,1050 ,47uH ,±20% ,3.5A ,Chip SMD ,Carbonyl
$0.000000 More

ETC0420HR68MTT
Molded Power Inductors ,0420 ,680NH ,±20% ,6A ,Chip SMD ,0.02R
$0.054902 More

ETC0630H3R3MTT
Molded Power Inductors ,0630 ,3.3uH ,±20% ,6.5A ,Chip SMD ,ELLON-ETC
$0.033690 More

ETC1770T100MTT
Molded Power Inductors ,1770 ,10uH ,±20% ,11A ,Chip SMD ,Carbonyl
$0.000000 More

ETC0420H6R8MTT
Molded Power Inductors ,0420 ,6.8uH ,±20% ,2.4A ,Chip SMD ,0.175R
$0.054902 More

ETC0650H150MTT
Molded Power Inductors ,0650 ,15uH ,±20% ,3.5A ,Chip SMD ,ELLON-ETC
$0.054902 More

ETC0420HR33MTT
Molded Power Inductors ,0420 ,330NH ,±20% ,8A ,Chip SMD ,0.0105R
$0.054902 More

ETC1050T330MTT
Molded Power Inductors ,1050 ,33uH ,±20% ,4A ,Chip SMD ,Carbonyl
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in