✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | L03-1235-3R3M12A0SLC |
| Manufacturer Product Number: | ETC1235H3R3MTT |
| Manufacturer : | ELLON |
| Series : | ELLON-ETC |
| Type : | Molded Power Inductors |
| Size : | 1235 |
| Value : | 3.3uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Rated Current : | 12A |
| DC Resistance : | 16A |
| Description: | Molded Power Inductors ,1235 ,3.3uH ,±20% ,12A ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | ELLON-ETC |
| Product Type | Molded Power Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | POWER _INDUCTORS_ETC.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-01

ETC1335SR47MTT
Molded Power Inductors ,1335 ,470nH ,±20% ,32A ,Chip SMD
$0.598935 More

ETC0650H100MTT
Molded Power Inductors ,0650 ,10uH ,±20% ,4.5A ,Chip SMD ,ELLON-ETC
$0.054902 More

ETC0630S470MTT
Molded Power Inductors ,0630 ,47uH ,±20% ,800mA ,Chip SMD ,ELLON-ETC
$0.044920 More

ETC0415HR68MTT
Molded Power Inductors ,0415 ,680nH ,±20% ,6A ,Alloy ,0.022R ,Chip SMD
$0.000000 More

ETC1050T330MTT
Molded Power Inductors ,1050 ,33uH ,±20% ,4A ,Chip SMD ,Carbonyl
$0.000000 More

ETC0650H2R2MTT
Molded Power Inductors ,0650 ,2.2uH ,±20% ,9.5A ,Chip SMD ,ELLON-ETC
$0.054902 More

ETC0420S4R7MTT
Power Inductors ,0420 ,4.7uH ,±20% ,2.2A ,Chip SMD ,0.14R
$0.054902 More

ETC0420H2R2MTT
Molded Power Inductors ,0420 ,2.2uH ,±20% ,3A ,Chip SMD ,0.058R
$0.054902 More

ETC0420H4R7MTT
Molded Power Inductors ,0420 ,4.7uH ,±20% ,2.25A ,Chip SMD ,ELLON-ETC
$0.054902 More

ETC0415HR47MTT
Molded Power Inductors ,0415 ,470nH ,±20% ,8A ,Alloy ,0.02R ,Chip SMD
$0.000000 More

ETC1030H1R0MTT
Molded Power Inductors ,1030 ,1uH ,±20% ,13A ,0.007R ,Chip SMD
$0.000000 More

ETC0415H100MTT
Molded Power Inductors ,0415 ,10UH ,±20% ,0.5A ,Alloy ,0.26R ,Chip SMD
$0.000000 More

ETC0650H330MTT
Molded Power Inductors ,0650 ,33uH ,±20% ,2A ,Chip SMD ,ELLON-ETC
$0.066132 More

ETC1235S4R7MTT
Molded Power Inductors ,1235 ,4.7uH ,±20% ,10A ,Chip SMD
$0.000000 More

ETC0650H220MTT
Molded Power Inductors ,0650 ,22uH ,±20% ,2.5A ,Chip SMD ,ELLON-ETC
$0.066132 More

ETC0630H3R3MTT
Molded Power Inductors ,0630 ,3.3uH ,±20% ,6.5A ,Chip SMD ,ELLON-ETC
$0.033690 More

ETC0650H6R8MTT
Molded Power Inductors ,0650 ,6.8uH ,±20% ,6A ,Chip SMD ,ELLON-ETC
$0.054902 More

ETC0630H6R8MTT
Molded Power Inductors ,0630 ,6.8uH ,±20% ,5A ,Chip SMD ,ELLON-ETC
$0.033690 More

ETC0420H3R3MTT
Molded Power Inductors ,0420 ,3.3uH ,±20% ,2.5A ,Chip SMD ,0.087R
$0.054902 More

ETC0624S1R5MTT
Molded Power Inductors ,0624 ,1.5uH ,±20% ,7A ,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in