| Product number: | L12-0806100M0000SMP |
| Manufacturer Product Number: | MPH201612S100MT |
| Manufacturer : | SUNLORD |
| Series : | SUNLORD-MPH |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 0806(2.0*1.6mm) |
| Value : | 10uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 1.1A |
| DC Resistance : | 0.17A |
| Description: | Power Inductors,0806(2.0*1.6mm),10uH,±20%,lsat:0.17A ,lrms:1.1A,Chip SMD,SUNLORD-MPH |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SUNLORD |
| Product Series | SUNLORD-MPH |
| Product Type | Power Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-11

MPH160809S4R7NT
Power Inductors,0603(1.6*0.8mm),4.7uH,±30%,lsat:0.065A ,lrms:0.7A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA252012S4R3MT
Power Inductors,2520(2.5*2.0*1.2mm),4.3uH,±20%,lsat:1.37A ,lrms:0.87A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S820MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),82uH,±20%,lsat:0.5A ,lrms:0.34A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3010S8R2MT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),8.2uH,±20%,lsat:0.55A ,lrms:0.58A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH201206SR22MT
Power Inductors,0805(2.0*1.2mm),220nH,±20%,lsat:1.2A ,lrms:1.6A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

MPH160809S1R0MT
Power Inductors ,0603(1.6*0.8mm) ,1uH ,±20% ,1A ,- ,0.25R ,Chip SMD
$0.000000 More

SWPA4030S6R8MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),6.8uH,±20%,lsat:2.75A ,lrms:1.6A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3010S220MT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),22uH,±20%,lsat:0.35A ,lrms:0.38A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4018S4R7MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,4.7uH ,±20% ,1.8A ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.031680 More

SWPA4012S180MT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),18uH,±20%,lsat:0.55A ,lrms:0.55A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4010S6R8MT
Power Inductors,4010(4.0*4.0mm),6.8uH,±20%,lsat:0.8A ,lrms:1A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S681MT
Power Inductors,5012(5.0*5.0mm),680uH,±20%,lsat:0.19A ,lrms:0.14A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S3R6MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),3.6uH,±20%,lsat:1.28A ,lrms:1.2A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3010S3R6MT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),3.6uH,±20%,lsat:0.95A ,lrms:0.9A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S1R8NT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),1.8uH,±30%,lsat:1.75A ,lrms:1.7A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012SR82NT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),820nH,±30%,lsat:3.02A ,lrms:1.65A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH201610SR47MT
Power Inductors,0806(2.0*1.6mm),470nH,±20%,lsat:1.35A ,lrms:1.5A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA3012S360MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),36uH,±20%,lsat:0.34A ,lrms:0.44A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S150MT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),15uH,±20%,lsat:0.56A ,lrms:0.64A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4018S6R8MT
Power Inductors,4018(4.0*4.0mm),6.8uH,±20%,lsat:1.45A ,lrms:1.06A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in