| Product number: | L12-0806R47N0000SMP |
| Manufacturer Product Number: | MPH201610SR47NT |
| Manufacturer : | SUNLORD |
| Series : | SUNLORD-MPH |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 0806(2.0*1.6mm) |
| Value : | 470nH |
| Tolerance : | ±30% |
| Heat Rating Current : | 1.5A |
| DC Resistance : | 1.35A |
| Description: | Power Inductors,0806(2.0*1.6mm),470nH,±30%,lsat:1.35A ,lrms:1.5A,Chip SMD,SUNLORD-MPH |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SUNLORD |
| Product Series | SUNLORD-MPH |
| Product Type | Power Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-03

SWPA3015S270MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),27uH,±20%,lsat:0.48A ,lrms:0.45A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA252012S2R2MT
Power Inductors,2520(2.5*2.0*1.2mm),2.2uH,±20%,lsat:1.85A ,lrms:1.15A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA252012S3R6MT
Power Inductors,2520(2.5*2.0*1.2mm),3.6uH,±20%,lsat:1.46A ,lrms:0.9A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA5020S1R2NT
Power Inductors,5020(5.0*5.0mm),1.2uH,±30%,lsat:4.5A ,lrms:3.55A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020SR24MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),240nH,±20%,lsat:10.5A ,lrms:4.5A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

WPN201610U1R0MT
Power Inductors ,201610 ,1uH ,±20% ,2.6A ,Chip SMD
$0.026986 More

SWPA5020S120MT
Power Inductors,5020(5.0*5.0mm),12uH,±20%,lsat:1.5A ,lrms:1.4A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S6R2MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),6.2uH,±20%,lsat:1A ,lrms:0.86A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S4R7MT
Power Inductors ,4030(4.0*4.0mm) ,4.7uH ,±20% ,- ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.032898 More

SWPA4030S180MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),18uH,±20%,lsat:1.4A ,lrms:1.1A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4010S150MT
Power Inductors,4010(4.0*4.0mm),15uH,±20%,lsat:0.54A ,lrms:0.6A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S150MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),15uH,±20%,lsat:1.65A ,lrms:1.11A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S330MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),33uH,±20%,lsat:0.36A ,lrms:0.46A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH160809S1R8MT
Power Inductors,0603(1.6*0.8mm),1.8uH,±20%,lsat:0.3A ,lrms:0.8A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA4030S8R2MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),8.2uH,±20%,lsat:2.1A ,lrms:1.6A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4010S100MT
Power Inductors,4010(4.0*4.0mm),10uH,±20%,lsat:0.62A ,lrms:0.75A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S560MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),56uH,±20%,lsat:0.33A ,lrms:0.34A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S1R0NT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),1uH,±30%,lsat:5.26A ,lrms:4.15A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S1R5NT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),1.5uH,±30%,lsat:4.84A ,lrms:3.34A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S680MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),68uH,±20%,lsat:0.28A ,lrms:0.23A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in