✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | L12-2510-100M0A55032SLN |
| Manufacturer Product Number: | ESRN20S100MT |
| Manufacturer : | ELLON |
| Series : | ELLON-ESRN |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 2510(2.5*2.0*1.0mm) |
| Value : | 10uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 0.55A |
| DC Resistance : | 1.092R |
| Description: | Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,10UH ,±20% ,0.55A ,1.092R ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | ELLON-ESRN |
| Product Type | Wire Wound Chip Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ESRN _Rev_6_1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-12

ESRN35S100MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,10uH ,±20% ,770mA ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S100MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,10UH ,±20% ,0.77A ,0.25R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S4R3MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,4.3UH ,±20% ,0.95A ,0.378R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S8R2MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,8.2UH ,±20% ,0.71A ,0.658R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S510MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,51uH ,±20% ,0.25A ,2.2R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S1R5NT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,1.5UH ,±30% ,1.7A ,0.05R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20S1R0NT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,1UH ,±30% ,1.8A ,0.108R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S150MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,15uH ,±20% ,0.47A ,0.61R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S3R9MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,3.9UH ,±20% ,1.2A ,0.105R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S270MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,27uH ,±20% ,0.52A ,0.47R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S220MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,22uH ,±20% ,0.59A ,0.36R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S270MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,27uH ,±20% ,0.35A ,1.08R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20SR56NT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,560nH ,±30% ,2.18A ,0.072R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S680MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,68UH ,±20% ,0.23A ,2.7R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN42SR33MT
Power Inductors ,4020(4.0*4.0mm) ,330nH ,±30% ,3.3A ,0.013R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S2R7NT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,2.7uH ,±30% ,1.25A ,0.09R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN43S101MT
Wire Wound Chip Inductors ,4030(4.0*4.0mm) ,100uH ,±20% ,450mA ,Chip SMD ,ELLON-ESRN
$0.000000 More

ESRN32S680MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,68UH ,±20% ,0.33A ,1.67R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S470MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,47uH ,±20% ,0.37A ,1.1R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S3R3MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,3.3uH ,±20% ,1.23A ,0.07R ,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in