✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | L12-2510-4R7M0A76032SLN |
| Manufacturer Product Number: | ESRN20S4R7MT |
| Manufacturer : | ELLON |
| Series : | ELLON-ESRN |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 2510(2.5*2.0*1.0mm) |
| Value : | 4.7uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 0.76A |
| DC Resistance : | 0.563R |
| Description: | Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,4.7UH ,±20% ,0.76A ,0.563R ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | ELLON-ESRN |
| Product Type | Wire Wound Chip Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ESRN _Rev_6_1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-15

ESRN20S2R2NT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,2.2UH ,±30% ,1.31A ,0.209R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S150MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,15UH ,±20% ,0.65A ,0.35R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S4R7MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,4.7UH ,±20% ,0.92A ,0.401R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S470MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,47uH ,±20% ,0.26A ,1.95R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S1R5NT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,1.5uH ,±30% ,1.8A ,0.03R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S360MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,36UH ,±20% ,0.44A ,0.95R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32SR22NT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,220nH ,±30% ,3A ,0.017R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S3R3NT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,3.3uH ,±30% ,1.12A ,0.113R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S220MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,22UH ,±20% ,0.41A ,1.076R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S101MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,100UH ,±20% ,0.25A ,2.86R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S5R1MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,5.1UH ,±20% ,0.82A ,0.5R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S330MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,33UH ,±20% ,0.46A ,0.875R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S4R7MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,4.7uH ,±20% ,0.77A ,0.225R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S8R2MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,8.2uH ,±20% ,0.58A ,0.4R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S100MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,10UH ,±20% ,0.83A ,0.265R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN43S101MT
Wire Wound Chip Inductors ,4030(4.0*4.0mm) ,100uH ,±20% ,450mA ,Chip SMD ,ELLON-ESRN
$0.000000 More

ESRN22S5R6MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,5.6UH ,±20% ,0.8A ,0.536R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S510MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,51uH ,±20% ,0.25A ,2.2R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S5R6NT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,5.6uH ,±30% ,1A ,0.14R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S180MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,22uH ,±20% ,0.55A ,0.47R,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in