✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | L12-2512-120M0A56032SLN |
| Manufacturer Product Number: | ESRN22S100MT |
| Manufacturer : | ELLON |
| Series : | ELLON-ESRN |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 2512(2.5*2.0*1.2mm) |
| Value : | 10uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 0.56A |
| DC Resistance : | 1.075R |
| Description: | Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,12UH ,±20% ,0.56A ,1.075R,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | ELLON-ESRN |
| Product Type | Wire Wound Chip Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ESRN _Rev_6_1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-02

ESRN22S1R5MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,1.5UH ,±20% ,1.53A ,0.136R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S560MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,56UH ,±20% ,0.28A ,1.38R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S4R7MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,4.7uH ,±20% ,0.77A ,0.225R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S430MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,43uH ,±20% ,0.27A ,1.8R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S680MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,68uH ,±20% ,0.32A ,1R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S180MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,18uH ,±20% ,0.55A ,0.47R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S2R2NT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,2.2UH ,±30% ,1.55A ,0.075R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S2R7NT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,2.7uH ,±30% ,1.25A ,0.09R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S101MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,100UH ,±20% ,0.21A ,3.11R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S330MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,33uH ,±20% ,0.49A ,0.53R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S2R2MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,2.2uH ,±20% ,2.7A ,Chip SMD ,-
$0.000000 More

ESRN41S390MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,39uH ,±20% ,0.37A ,1.1R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S1R0NT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,1UH ,±30% ,2.2A ,0.04R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20S100MT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,10UH ,±20% ,0.55A ,1.092R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S151MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,150UH ,±20% ,0.19A ,3.8R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S5R6MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,5.6uH ,±20% ,0.7A ,0.248R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S270MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,27uH ,±20% ,0.45A ,0.72R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S2R2NT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,2.2UH ,±30% ,1.6A ,0.06R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S560MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,56UH ,±20% ,0.34A ,1.28R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S100MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,10UH ,±20% ,0.83A ,0.265R ,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in