✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | L12-2512-3R6M0A98032SLN |
| Manufacturer Product Number: | ESRN22S3R6MT |
| Manufacturer : | ELLON |
| Series : | ELLON-ESRN |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 2512(2.5*2.0*1.2mm) |
| Value : | 3.6uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 0.98A |
| DC Resistance : | 0.378R |
| Description: | Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,3.6UH ,±20% ,0.98A ,0.378R,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | ELLON-ESRN |
| Product Type | Wire Wound Chip Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ESRN _Rev_6_1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-12

ESRN32S680MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,68UH ,±20% ,0.33A ,1.67R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S180MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,22uH ,±20% ,0.55A ,0.47R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S120MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,12UH ,±20% ,0.68A ,0.32R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35SR50NT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,500nH ,±30% ,2.6A ,0.03R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN52S470MT
Wire Wound Chip Inductors ,5020(5.0*5.0mm) ,47uH ,±20% ,700mA ,0.525R,- ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S1R2NT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,1.2UH ,±30% ,1.95A ,0.04R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S100MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,10UH ,±20% ,0.83A ,0.265R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20S1R0NT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,1UH ,±30% ,1.8A ,0.108R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S560MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,56UH ,±20% ,0.28A ,1.38R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S270MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,27uH ,±20% ,0.45A ,0.72R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S1R8NT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,1.8uH ,±30% ,1.32A ,0.08R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S620MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,62UH ,±20% ,0.3A ,1.61R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S1R2NT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,1.2uH ,±30% ,1.45A ,0.065R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S6R8MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,6.8uH ,±20% ,0.66A ,0.305R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S330MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,33uH ,±20% ,0.42A ,0.81R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S1R0NT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,1uH ,±30% ,1.45A ,0.065R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S330MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,33uH ,±20% ,0.3A ,1.55R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S6R8MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,6.8uH ,±20% ,1.06A ,0.11R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S4R7MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,4.7UH ,±20% ,1.09A ,0.125R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S220MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,22uH ,±20% ,0.38A ,0.93R,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in