✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | L12-2512-4R7M0A92032SLN |
| Manufacturer Product Number: | ESRN22S4R7MT |
| Manufacturer : | ELLON |
| Series : | ELLON-ESRN |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 2512(2.5*2.0*1.2mm) |
| Value : | 4.7uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 0.92A |
| DC Resistance : | 0.401R |
| Description: | Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,4.7UH ,±20% ,0.92A ,0.401R,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | ELLON-ESRN |
| Product Type | Wire Wound Chip Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ESRN _Rev_6_1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-16

ESRN41S180MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,22uH ,±20% ,0.55A ,0.47R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S220MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,22UH ,±20% ,0.57A ,0.46R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S390MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,39uH ,±20% ,0.28A ,1.755R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S1R0NT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,1uH ,±30% ,1.65A ,0.05R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S3R9MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,3.9UH ,±20% ,1.2A ,0.105R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S1R8NT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,1.8UH ,±30% ,1.7A ,0.05R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S6R8MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,6.8uH ,±20% ,1.06A ,0.11R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S220MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,22UH ,±20% ,0.53A ,0.645R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S180MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,18UH ,±20% ,0.58A ,0.545R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S3R3MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,3.3uH ,±20% ,1.23A ,0.07R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20S6R8MT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,6.8UH ,±20% ,0.64A ,0.896R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20S1R0NT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,1UH ,±30% ,1.8A ,0.108R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S2R2MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,2.2UH ,±20% ,1.42A ,0.166R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S150MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,15uH ,±20% ,0.47A ,0.61R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S101MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,100UH ,±20% ,0.21A ,3.11R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S680MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,68UH ,±20% ,0.23A ,2.7R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S5R1MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,5.1UH ,±20% ,0.82A ,0.5R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S4R3MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,4.3UH ,±20% ,1.14A ,0.115R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S560MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,56UH ,±20% ,0.34A ,1.28R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S1R5NT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,1.5uH ,±30% ,1.3A ,0.08R ,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in