✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | L12-2512-6R2M0A80032SLN |
| Manufacturer Product Number: | ESRN22S6R2MT |
| Manufacturer : | ELLON |
| Series : | ELLON-ESRN |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 2512(2.5*2.0*1.2mm) |
| Value : | 6.2uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 0.8A |
| DC Resistance : | 0.564R |
| Description: | Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,6.2UH ,±20% ,0.8A ,0.564R,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | ELLON-ESRN |
| Product Type | Wire Wound Chip Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ESRN _Rev_6_1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-14

ESRN40S1R0NT
Power Inductors ,4010(4.0*4.0mm) ,1uH ,±30% ,1.9A ,0.056R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S360MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,36UH ,±20% ,0.44A ,0.95R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S270MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,27UH ,±20% ,0.47A ,0.87R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S3R6MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,3.6UH ,±20% ,1.2A ,0.105R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S2R4NT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,2.4UH ,±30% ,1.6A ,0.068R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S330MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,33UH ,±20% ,0.43A ,0.82R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S820MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,82uH ,±20% ,0.26A ,2.14R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S270MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,27uH ,±20% ,0.35A ,1.08R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S101MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,100UH ,±20% ,0.21A ,3.11R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S8R2MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,8.2UH ,±20% ,0.71A ,0.658R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S2R2MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,2.2UH ,±20% ,1.42A ,0.166R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32SR22NT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,220nH ,±30% ,3A ,0.017R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35SR50NT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,500nH ,±30% ,2.6A ,0.03R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S5R1MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,5.1UH ,±20% ,0.82A ,0.5R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S330MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,33uH ,±20% ,0.49A ,0.53R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S4R3MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,4.3UH ,±20% ,1.14A ,0.115R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S7R5MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,7.5UH ,±20% ,0.75A ,0.667R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S3R3MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,3.3uH ,±20% ,1.23A ,0.07R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN40S1R5NT
Power Inductors ,4010(4.0*4.0mm) ,1.5uH ,±30% ,1.7A ,0.07R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S3R6MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,3.6uH ,±20% ,0.9A ,0.165R ,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in