✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | L12-2520-R24M0000SWN |
| Manufacturer Product Number: | WPN252010HR24MT |
| Manufacturer : | SUNLORD |
| Series : | SUNLORD-WPN |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 2520(2.5*2.0mm) |
| Value : | 240nH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 10A |
| DC Resistance : | 5.1A |
| Description: | Power Inductors ,2520(2.5*2.0mm) ,240nH ,±20% ,- ,Chip SMD ,SUNLORD-WPN |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SUNLORD |
| Product Series | SUNLORD-WPN |
| Product Type | Power Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SUNLORD_WPN.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-07-01
Quantity
Unit Price
5
$0.098446
20
$0.083300
100
$0.068155
500
$0.045436
MPQ:2000
MOQ: 2000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

SWPA3015S1R8NT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),1.8uH,±30%,lsat:1.75A ,lrms:1.7A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH201610SR47NT
Power Inductors,0806(2.0*1.6mm),470nH,±30%,lsat:1.35A ,lrms:1.5A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA4020S620MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),62uH,±20%,lsat:0.65A ,lrms:0.39A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S100MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),10uH,±20%,lsat:0.6A ,lrms:0.83A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.025885 More

MPH201210SR56MT
Power Inductors,0805(2.0*1.2mm),560nH,±20%,lsat:1.2A ,lrms:1.3A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA3015S5R1MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),5.1uH,±20%,lsat:1A ,lrms:1.05A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4018S101MT
Power Inductors,4018(4.0*4.0mm),100uH,±20%,lsat:0.4A ,lrms:0.25A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S150MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),15uH,±20%,lsat:1.65A ,lrms:1.11A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S681MT
Power Inductors,5012(5.0*5.0mm),680uH,±20%,lsat:0.19A ,lrms:0.14A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA5020S1R5NT
Power Inductors,5020(5.0*5.0mm),1.5uH,±30%,lsat:4.1A ,lrms:3.2A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S620MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),62uH,±20%,lsat:0.3A ,lrms:0.3A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S6R8MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),6.8uH,±20%,lsat:0.85A ,lrms:0.85A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3010S100MT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),10uH,±20%,lsat:0.55A ,lrms:0.58A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S121MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),120uH,±20%,lsat:0.55A ,lrms:0.42A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA5012S6R8MT
Power Inductors,5012(5.0*5.0mm),6.8uH,±20%,lsat:1.7A ,lrms:1A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4018S3R3MT
Power Inductors,4018(4.0*4.0mm),3.3uH,±20%,lsat:2.45A ,lrms:1.23A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.031668 More

SWPA3012S270MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),27uH,±20%,lsat:0.35A ,lrms:0.47A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SPH4018H4R7MT
Power Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,4.7uH ,±20% ,1.7A ,- ,0.084R ,Chip SMD
$0.045436 More

SWPA4020SR47NT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),470nH,±30%,lsat:7A ,lrms:3.3A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA252012S2R2MT
Power Inductors,2520(2.5*2.0*1.2mm),2.2uH,±20%,lsat:1.85A ,lrms:1.15A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in