✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | L12-3010-100M0A58033SLN |
| Manufacturer Product Number: | ESRN31S100MT |
| Manufacturer : | ELLON |
| Series : | ELLON-ESRN |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 3010(3.0*3.0*1.0mm) |
| Value : | 10uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 0.58A |
| DC Resistance : | 0.4R |
| Description: | Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,10uH ,±20% ,0.58A ,0.4R,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | ELLON-ESRN |
| Product Type | Wire Wound Chip Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ESRN _Rev_6_1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-14

ESRN31S430MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,43uH ,±20% ,0.27A ,1.8R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S1R0NT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,1UH ,±30% ,2.2A ,0.04R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S6R8MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,6.8UH ,±20% ,0.75A ,0.607R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S2R2MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,2.2uH ,±20% ,2.7A ,Chip SMD ,-
$0.000000 More

ESRN22S2R7MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,2.7UH ,±20% ,1.19A ,0.239R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S360MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,36uH ,±20% ,0.4A ,0.9R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S120MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,12uH ,±20% ,0.7A ,0.29R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S1R0NT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,1uH ,±30% ,2A ,0.025R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S330MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,33uH ,±20% ,0.3A ,1.55R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S390MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,39uH ,±20% ,0.37A ,1.1R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S820MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,82UH ,±20% ,0.27A ,2.54R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S1R5NT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,1.5uH ,±30% ,1.8A ,0.03R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S9R1MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,9.1UH ,±20% ,0.68A ,0.69R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN43S101MT
Wire Wound Chip Inductors ,4030(4.0*4.0mm) ,100uH ,±20% ,450mA ,Chip SMD ,ELLON-ESRN
$0.000000 More

ESRN35S5R1MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,5.1UH ,±20% ,1.05A ,0.133R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S3R3MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) 3.3UH ,±20% ,1.36A ,0.1R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S270MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,27uH ,±20% ,0.45A ,0.72R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20SR56NT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,560nH ,±30% ,2.18A ,0.072R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S220MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,22UH ,±20% ,0.41A ,1.076R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S1R0NT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,1UH ,±30% ,2.1A ,0.102R ,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in