✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | L12-3010-120M0A52033SLN |
| Manufacturer Product Number: | ESRN31S120MT |
| Manufacturer : | ELLON |
| Series : | ELLON-ESRN |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 3010(3.0*3.0*1.0mm) |
| Value : | 12uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 0.52A |
| DC Resistance : | 0.5R |
| Description: | Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,12uH ,±20% ,0.52A ,0.5R,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | ELLON-ESRN |
| Product Type | Wire Wound Chip Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ESRN _Rev_6_1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-16

ESRN41S120MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,12uH ,±20% ,0.7A ,0.29R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN42SR24MT
Power Inductors ,4020(4.0*4.0mm) ,240nH ,±30% ,4.5A ,0.011R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S2R2MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,2.2UH ,±20% ,1.42A ,0.166R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S560MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,56uH ,±20% ,0.24A ,2.32R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S1R5NT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,1.5UH ,±30% ,1.7A ,0.05R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S6R8MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,6.8UH ,±20% ,0.85A ,0.2R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S100MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,10UH ,±20% ,0.68A ,0.69R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S100MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,10UH ,±20% ,0.83A ,0.265R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22SR68NT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,470nH ,±30% ,2.13A ,0.088R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S3R6NT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,3.6uH ,±30% ,1.12A ,0.11R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN42SR33MT
Power Inductors ,4020(4.0*4.0mm) ,330nH ,±30% ,3.3A ,0.013R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S6R8MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,6.8uH ,±20% ,0.98A,0.19R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35SR50NT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,500nH ,±30% ,2.6A ,0.03R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S270MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,27uH ,±20% ,0.45A ,0.72R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S5R6MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,5.6uH ,±20% ,0.7A ,0.248R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20S2R2NT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,2.2UH ,±30% ,1.31A ,0.209R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S360MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,36uH ,±20% ,0.4A ,0.9R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20S1R5NT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,1.5UH ,±30% ,1.42A ,0.182R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S2R4NT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,2.4UH ,±30% ,1.6A ,0.068R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S560MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,56uH ,±20% ,0.33A ,1.25R,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in