✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | L12-3010-390M0A28033SLN |
| Manufacturer Product Number: | ESRN31S390MT |
| Manufacturer : | ELLON |
| Series : | ELLON-ESRN |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 3010(3.0*3.0*1.0mm) |
| Value : | 39uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 0.28A |
| DC Resistance : | 1.755R |
| Description: | Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,39uH ,±20% ,0.28A ,1.755R ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | ELLON-ESRN |
| Product Type | Wire Wound Chip Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ESRN _Rev_6_1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-12

ESRN35S1R8NT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,1.8UH ,±30% ,1.7A ,0.05R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S4R7MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,4.7uH ,±20% ,0.77A ,0.225R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S220MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,22uH ,±20% ,0.59A ,0.36R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S6R2MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,6.2UH ,±20% ,0.86A ,0.195R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S3R6MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,3.6UH ,±20% ,0.98A ,0.378R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S510MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,51uH ,±20% ,0.25A ,2.2R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN40S100MT
Power Inductors ,4010(4.0*4.0mm) ,10uH ,±20% ,0.75A ,0.3R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35SR50NT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,500nH ,±30% ,2.6A ,0.03R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S5R1NT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,5.1uH ,±30% ,0.95A ,0.155R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S560MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,56UH ,±20% ,0.34A ,1.28R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S1R2NT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,1.2UH ,±30% ,1.46A ,0.119R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S6R8MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,6.8UH ,±20% ,0.75A ,0.607R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S150MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,15UH ,±20% ,0.65A ,0.35R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S120MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,12UH ,±20% ,0.73A ,0.345R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S3R3MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,3.3UH ,±20% ,1.36A ,0.08R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S100MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,10UH ,±20% ,0.83A ,0.265R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20S6R8MT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,6.8UH ,±20% ,0.64A ,0.896R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S1R8NT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,1.8uH ,±30% ,2A ,0.034R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S3R6MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,3.6UH ,±20% ,1.2A ,0.105R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S3R3MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,3.3UH ,±20% ,1.13A ,0.264R,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in