✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | L12-3010-3R6M0A90033SLN |
| Manufacturer Product Number: | ESRN31S3R6MT |
| Manufacturer : | ELLON |
| Series : | ELLON-ESRN |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 3010(3.0*3.0*1.0mm) |
| Value : | 3.6uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 0.9A |
| DC Resistance : | 0.165R |
| Description: | Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,3.6uH ,±20% ,0.9A ,0.165R ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | ELLON-ESRN |
| Product Type | Wire Wound Chip Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ESRN _Rev_6_1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-12

ESRN31S100MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,10uH ,±20% ,0.58A ,0.4R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20S100MT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,10UH ,±20% ,0.55A ,1.092R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S6R8MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,6.8UH ,±20% ,0.85A ,0.2R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S1R5NT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,1.5uH ,±30% ,1.8A ,0.03R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S5R6MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,5.6UH ,±20% ,1.13A ,0.174R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S101MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,100uH ,±20% ,0.25A ,2.21R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32SR22NT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,220nH ,±30% ,3A ,0.017R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S6R8MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,6.8uH ,±20% ,1.06A ,0.11R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S3R9MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) 3.9UH ,±20% ,1.24A ,0.145R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S680MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,68UH ,±20% ,0.23A ,2.7R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S150MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,15UH ,±20% ,0.71A ,0.36R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S270MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,27UH ,±20% ,0.45A ,0.73R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S470MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,47UH ,±20% ,0.35A ,1.25R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S2R2NT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,2.2UH ,±30% ,1.55A ,0.075R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22SR47NT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,470nH ,±30% ,2.34A ,0.05R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S3R6NT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,3.6uH ,±30% ,1.12A ,0.11R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S330MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,33UH ,±20% ,0.43A ,0.82R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S560MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,56uH ,±20% ,0.33A ,1.25R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S1R8NT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,1.8UH ,±30% ,1.7A ,0.05R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S1R0NT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,1UH ,±30% ,2.35A ,0.03R ,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in