✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | L12-3010-470M0A26033SLN |
| Manufacturer Product Number: | ESRN31S470MT |
| Manufacturer : | ELLON |
| Series : | ELLON-ESRN |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 3010(3.0*3.0*1.0mm) |
| Value : | 47uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 0.26A |
| DC Resistance : | 1.95R |
| Description: | Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,47uH ,±20% ,0.26A ,1.95R ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | ELLON-ESRN |
| Product Type | Wire Wound Chip Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ESRN _Rev_6_1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-12

ESRN40S100MT
Power Inductors ,4010(4.0*4.0mm) ,10uH ,±20% ,0.75A ,0.3R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S470MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,47UH ,±20% ,0.35A ,1.45R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S2R2MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,2.2uH ,±20% ,2.7A ,Chip SMD ,-
$0.000000 More

ESRN32S270MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,27UH ,±20% ,0.47A ,0.87R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S120MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,12UH ,±20% ,0.73A ,0.345R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S120MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,12uH ,±20% ,0.52A ,0.5R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20S5R6MT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,5.6UH ,±20% ,0.8A ,0.563R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S4R7MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,4.7UH ,±20% ,1.24A ,0.12R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S360MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,36UH ,±20% ,0.44A ,0.95R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S560MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,56UH ,±20% ,0.28A ,1.38R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S150MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,15UH ,±20% ,0.65A ,0.35R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S560MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,56uH ,±20% ,0.33A ,1.25R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20S1R5NT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,1.5UH ,±30% ,1.42A ,0.182R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S5R6MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,5.6UH ,±20% ,0.8A ,0.536R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S3R3MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,3.3UH ,±20% ,1.13A ,0.264R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S3R9MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) 3.9UH ,±20% ,1.24A ,0.145R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S2R7NT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,2.7UH ,±30% ,1.48A ,0.085R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S100MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,10uH ,±20% ,770mA ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S101MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,100uH ,±20% ,0.25A ,1.75R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN52S470MT
Wire Wound Chip Inductors ,5020(5.0*5.0mm) ,47uH ,±20% ,700mA ,0.525R,- ,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in