✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | L12-3010-510M0A25033SLN |
| Manufacturer Product Number: | ESRN31S510MT |
| Manufacturer : | ELLON |
| Series : | ELLON-ESRN |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 3010(3.0*3.0*1.0mm) |
| Value : | 51uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 0.25A |
| DC Resistance : | 2.2R |
| Description: | Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,51uH ,±20% ,0.25A ,2.2R ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | ELLON-ESRN |
| Product Type | Wire Wound Chip Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ESRN _Rev_6_1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-12

ESRN68S121MT
Wire Wound Chip Inductors ,6028(6.0*6.0mm) ,120uH ,±20% ,- ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S270MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,27uH ,±20% ,0.35A ,1.08R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S4R7NT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,4.7uH ,±30% ,1.05A ,0.125R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S180MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,18uH ,±20% ,0.55A ,0.47R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN42SR24MT
Power Inductors ,4020(4.0*4.0mm) ,240nH ,±30% ,4.5A ,0.011R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S1R0NT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,1UH ,±30% ,2.35A ,0.03R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S1R5NT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,1.5uH ,±30% ,1.3A ,0.08R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S100MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,10UH ,±20% ,0.77A ,0.25R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S5R1MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,5.1UH ,±20% ,0.82A ,0.5R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN52S330MT
Wire Wound Chip Inductors ,5020(5.0*5.0mm) ,33uH ,±20% ,830mA ,- ,0.37R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN40S4R7MT
Power Inductors ,4010(4.0*4.0mm) ,4.7uH ,±20% ,1.2A ,0.14R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S390MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,39uH ,±20% ,0.28A ,1.755R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35SR50NT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,500nH ,±30% ,2.6A ,0.03R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S1R5NT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,1.5UH ,±30% ,1.7A ,0.05R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20SR68NT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,680nH ,±30% ,2.18A ,0.074R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S470MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,47uH ,±20% ,0.26A ,1.95R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S1R0NT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,1uH ,±30% ,2A ,0.025R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22SR47NT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,470nH ,±30% ,2.34A ,0.05R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S2R7MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,2.7UH ,±20% ,1.19A ,0.239R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S8R2MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,8.2uH ,±20% ,0.58A ,0.4R,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in