✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | L12-3010-5R6M0A70033SLN |
| Manufacturer Product Number: | ESRN31S5R6MT |
| Manufacturer : | ELLON |
| Series : | ELLON-ESRN |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 3010(3.0*3.0*1.0mm) |
| Value : | 5.6uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 0.7A |
| DC Resistance : | 0.248R |
| Description: | Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,5.6uH ,±20% ,0.7A ,0.248R ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | ELLON-ESRN |
| Product Type | Wire Wound Chip Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ESRN _Rev_6_1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-12

ESRN41S5R1NT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,5.1uH ,±30% ,0.95A ,0.155R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S5R6MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,5.6UH ,±20% ,1.13A ,0.174R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S360MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,36UH ,±20% ,0.44A ,0.95R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S8R2MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,8.2UH ,±20% ,0.71A ,0.658R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22SR47NT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,470nH ,±30% ,2.34A ,0.05R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN40S1R0NT
Power Inductors ,4010(4.0*4.0mm) ,1uH ,±30% ,1.9A ,0.056R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S9R1MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,9.1UH ,±20% ,0.68A ,0.69R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S6R8MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,6.8uH ,±20% ,0.66A ,0.305R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35SR50NT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,500nH ,±30% ,2.6A ,0.03R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN43S101MT
Wire Wound Chip Inductors ,4030(4.0*4.0mm) ,100uH ,±20% ,450mA ,Chip SMD ,ELLON-ESRN
$0.000000 More

ESRN32SR22NT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,220nH ,±30% ,3A ,0.017R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S1R2NT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,1.2UH ,±30% ,1.95A ,0.04R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S220MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,22UH ,±20% ,0.57A ,0.46R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN52S470MT
Wire Wound Chip Inductors ,5020(5.0*5.0mm) ,47uH ,±20% ,700mA ,0.525R,- ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN68S121MT
Wire Wound Chip Inductors ,6028(6.0*6.0mm) ,120uH ,±20% ,- ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S1R5MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,1.5UH ,±20% ,1.53A ,0.136R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S6R2MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,6.2UH ,±20% ,0.86A ,0.195R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20S6R8MT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,6.8UH ,±20% ,0.64A ,0.896R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S180MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,18UH ,±20% ,0.58A ,0.545R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN40S220MT
Power Inductors ,4010(4.0*4.0mm) ,22uH ,±20% ,0.5A ,0.57R ,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in