| Product number: | L12-3010270M0000SSA |
| Manufacturer Product Number: | SWPA3010S270MT |
| Manufacturer : | SUNLORD |
| Series : | SUNLORD-SWPA |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 3010(3.0*3.0*1.0mm) |
| Value : | 27uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 0.35A |
| DC Resistance : | 0.3A |
| Description: | Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),27uH,±20%,lsat:0.3A ,lrms:0.35A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SUNLORD |
| Product Series | SUNLORD-SWPA |
| Product Type | Power Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SWPA.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-01

WPN201610U1R0MT
Power Inductors ,201610 ,1uH ,±20% ,2.6A ,Chip SMD
$0.026986 More

SWPA4020S220MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),22uH,±20%,lsat:1.05A ,lrms:0.62A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH201210S2R7NT
Power Inductors,0805(2.0*1.2mm),2.7uH,±30%,lsat:0.35A ,lrms:0.9A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA3015S151MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),150uH,±20%,lsat:0.18A ,lrms:0.19A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S3R6MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),3.6uH,±20%,lsat:2.8A ,lrms:1.54A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH201205SR54NT
Power Inductors,0805(2.0*1.2mm),540nH,±30%,lsat:0.95A ,lrms:1.2A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA3015S2R7NT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),2.7uH,±30%,lsat:1.52A ,lrms:1.43A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S620MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),62uH,±20%,lsat:0.8A ,lrms:0.63A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S180MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),18uH,±20%,lsat:0.56A ,lrms:0.59A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S560MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),56uH,±20%,lsat:0.26A ,lrms:0.28A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3010S3R3NT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),3.3uH,±30%,lsat:0.97A ,lrms:0.96A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S390MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),39uH,±20%,lsat:0.82A ,lrms:0.46A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH201610S2R2NT
Power Inductors,0806(2.0*1.6mm),2.2uH,±30%,lsat:0.42A ,lrms:1.2A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA4010S3R3MT
Power Inductors,4010(4.0*4.0mm),3.3uH,±20%,lsat:1.1A ,lrms:1.4A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4018S220MT
Power Inductors,4018(4.0*4.0mm),22uH,±20%,lsat:0.8A ,lrms:0.59A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA252012S5R1MT
Power Inductors,2520(2.5*2.0*1.2mm),5.1uH,±20%,lsat:1.23A ,lrms:0.75A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S1R5NT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),1.5uH,±30%,lsat:2.1A ,lrms:1.46A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4010S100MT
Power Inductors,4010(4.0*4.0mm),10uH,±20%,lsat:0.62A ,lrms:0.75A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH252010SR47MT
Power Inductors,2520(2.5*2.0mm),470nH,±20%,lsat:1.3A ,lrms:1.8A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA4018SR47NT
Power Inductors,4018(4.0*4.0mm),470nH,±30%,lsat:4.3A ,lrms:4A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in