| Product number: | L12-30102R7M0000SSA |
| Manufacturer Product Number: | SWPA3010S2R7MT |
| Manufacturer : | SUNLORD |
| Series : | SUNLORD-SWPA |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 3010(3.0*3.0*1.0mm) |
| Value : | 2.7uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 1.02A |
| DC Resistance : | 1A |
| Description: | Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),2.7uH,±20%,lsat:1A ,lrms:1.02A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SUNLORD |
| Product Series | SUNLORD-SWPA |
| Product Type | Power Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SWPA.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-10

MPH160809S3R3NT
Power Inductors,0603(1.6*0.8mm),3.3uH,±30%,lsat:0.125A ,lrms:0.7A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA3012S390MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),39uH,±20%,lsat:0.3A ,lrms:0.37A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S3R6MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),3.6uH,±20%,lsat:2.8A ,lrms:1.54A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH201214S6R8MT
Power Inductors,0805(2.0*1.2mm),6.8uH,±20%,lsat:0.21A ,lrms:1A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA4030S680MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),68uH,±20%,lsat:0.72A ,lrms:0.52A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH160809S4R7MT
Power Inductors,0603(1.6*0.8mm),4.7uH,±20%,lsat:0.065A ,lrms:0.7A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA4020S220MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),22uH,±20%,lsat:1.05A ,lrms:0.62A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012SR82NT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),820nH,±30%,lsat:3.02A ,lrms:1.65A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

WPN4012H2R2MT
Power Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,2.2uH ,±20% ,2.8A ,Chip SMD ,SUNLORD-WPN
$0.059217 More

SWPA3015S1R5NT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),1.5uH,±30%,lsat:2.3A ,lrms:1.7A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH160809S2R7MT
Power Inductors,0603(1.6*0.8mm),2.7uH,±20%,lsat:0.18A ,lrms:0.75A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA3015S180MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),18uH,±20%,lsat:0.56A ,lrms:0.59A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA252012S4R3MT
Power Inductors,2520(2.5*2.0*1.2mm),4.3uH,±20%,lsat:1.37A ,lrms:0.87A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030SR91NT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),910nH,±30%,lsat:6.25A ,lrms:4.15A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S681MT
Power Inductors,5012(5.0*5.0mm),680uH,±20%,lsat:0.19A ,lrms:0.14A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S470MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),47uH,±20%,lsat:0.35A ,lrms:0.35A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S150MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),15uH,±20%,lsat:1.35A ,lrms:0.77A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3010S1R0NT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),1uH,±30%,lsat:1.4A ,lrms:1.45A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S680MT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),68uH,±20%,lsat:0.38A ,lrms:0.27A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S1R0NT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),1uH,±30%,lsat:2.32A ,lrms:2.35A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in