✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | L12-3012-100M0A83130SLN |
| Manufacturer Product Number: | ESRN32S100MT |
| Manufacturer : | ELLON |
| Series : | ELLON-ESRN |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 3012(3.0*3.0*1.2mm) |
| Value : | 10uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 0.83A |
| DC Resistance : | 0.265R |
| Description: | Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,10UH ,±20% ,0.83A ,0.265R ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | ELLON-ESRN |
| Product Type | Wire Wound Chip Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ESRN _Rev_6_1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-02

ESRN20S100MT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,10UH ,±20% ,0.55A ,1.092R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S7R5MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,7.5UH ,±20% ,0.75A ,0.667R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S221MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,220uH ,±20% ,0.17A ,4R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S150MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,15UH ,±20% ,0.65A ,0.35R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S270MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,27uH ,±20% ,0.45A ,0.72R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S1R2NT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,1.2UH ,±30% ,1.46A ,0.119R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S1R5NT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,1.5UH ,±30% ,2.01A ,0.045R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S1R5NT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,1.5uH ,±30% ,1.8A ,0.03R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S6R8MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,6.8uH ,±20% ,1.06A ,0.11R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20SR56NT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,560nH ,±30% ,2.18A ,0.072R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN40S220MT
Power Inductors ,4010(4.0*4.0mm) ,22uH ,±20% ,0.5A ,0.57R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN40S2R2MT
Power Inductors ,4010(4.0*4.0mm) ,2.2uH ,±20% ,1.5A ,0.085R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S220MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,22UH ,±20% ,0.53A ,0.645R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S470MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,47UH ,±20% ,0.35A ,1.25R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S4R7MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,4.7UH ,±20% ,1.24A ,0.12R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S2R2MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,2.2UH ,±20% ,1.42A ,0.166R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32SR22NT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,220nH ,±30% ,3A ,0.017R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S470MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,47uH ,±20% ,0.37A ,1.1R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S4R7MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,4.7uH ,±20% ,1.2A ,0.09R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S2R7MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,2.7UH ,±20% ,1.43A ,0.075R ,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in