✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | L12-3012-1R2N2A01130SLN |
| Manufacturer Product Number: | ESRN32S1R2NT |
| Manufacturer : | ELLON |
| Series : | ELLON-ESRN |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 3012(3.0*3.0*1.2mm) |
| Value : | 1.2uH |
| Tolerance : | ±30% |
| Heat Rating Current : | 2.01A |
| DC Resistance : | 0.045R |
| Description: | Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,1.2UH ,±30% ,2.01A ,0.045R ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | ELLON-ESRN |
| Product Type | Wire Wound Chip Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ESRN _Rev_6_1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-12

ESRN48S1R0NT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,1uH ,±30% ,2A ,0.025R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S470MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,47UH ,±20% ,0.35A ,1.25R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S390MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,39UH ,±20% ,0.39A ,0.995R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S390MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,39uH ,±20% ,0.28A ,1.755R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S3R3MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) 3.3UH ,±20% ,1.36A ,0.1R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S1R2NT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,1.2uH ,±30% ,1.46A ,0.065R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN52S330MT
Wire Wound Chip Inductors ,5020(5.0*5.0mm) ,33uH ,±20% ,830mA ,- ,0.37R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S330MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,33UH ,±20% ,0.46A ,0.875R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S2R2MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,2.2uH ,±20% ,2.7A ,Chip SMD ,-
$0.000000 More

ESRN20S100MT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,10UH ,±20% ,0.55A ,1.092R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S6R2MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,6.2UH ,±20% ,0.86A ,0.195R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S221MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,220uH ,±20% ,0.17A ,4R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S1R0NT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,1UH ,±30% ,2.35A ,0.03R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S100MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,10UH ,±20% ,0.77A ,0.25R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S100MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,12UH ,±20% ,0.56A ,1.075R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S150MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,15uH ,±20% ,0.64A ,0.34R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S101MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,100UH ,±20% ,0.25A ,2.86R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S4R3MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,4.3UH ,±20% ,1.14A ,0.115R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S3R3NT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,3.3uH ,±30% ,1.12A ,0.113R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S100MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,10UH ,±20% ,0.68A ,0.69R,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in