✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | L12-3012-270M0A47130SLN |
| Manufacturer Product Number: | ESRN32S270MT |
| Manufacturer : | ELLON |
| Series : | ELLON-ESRN |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 3012(3.0*3.0*1.2mm) |
| Value : | 27uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 0.47A |
| DC Resistance : | 0.87R |
| Description: | Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,27UH ,±20% ,0.47A ,0.87R,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | ELLON-ESRN |
| Product Type | Wire Wound Chip Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ESRN _Rev_6_1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-12

ESRN35S180MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,18UH ,±20% ,0.59A ,0.43R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S220MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,22UH ,±20% ,0.53A ,0.645R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48SR68NT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,680nH ,±30% ,3.3A ,0.02R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S1R0NT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,1uH ,±30% ,2A ,0.025R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22SR68NT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,470nH ,±30% ,2.13A ,0.088R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S6R8MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,6.8uH ,±20% ,0.84A ,0.198R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20S1R5NT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,1.5UH ,±30% ,1.42A ,0.182R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S2R7NT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,2.7UH ,±30% ,1.48A ,0.085R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S330MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,33UH ,±20% ,0.43A ,0.82R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S1R2NT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,1.2UH ,±30% ,1.95A ,0.04R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32SR82NT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,820nH ,±30% ,2.47A ,0.03R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S8R2MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,8.2uH ,±20% ,0.58A ,0.4R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S3R6NT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,3.6uH ,±30% ,1.12A ,0.11R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S100MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,10uH ,±20% ,0.58A ,0.4R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S6R8MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,6.8UH ,±20% ,0.75A ,0.607R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S220MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,22uH ,±20% ,0.38A ,0.93R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S1R2NT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,1.2UH ,±30% ,2.01A ,0.045R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S120MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,12uH ,±20% ,0.7A ,0.29R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S1R8NT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,1.8UH ,±30% ,1.65A ,0.063R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S8R2MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,8.2UH ,±20% ,0.71A ,0.658R,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in