✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | L12-3012-2R7N1A48130SLN |
| Manufacturer Product Number: | ESRN32S2R7NT |
| Manufacturer : | ELLON |
| Series : | ELLON-ESRN |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 3012(3.0*3.0*1.2mm) |
| Value : | 2.7uH |
| Tolerance : | ±30% |
| Heat Rating Current : | 1.48A |
| DC Resistance : | 0.085R |
| Description: | Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,2.7UH ,±30% ,1.48A ,0.085R ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | ELLON-ESRN |
| Product Type | Wire Wound Chip Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ESRN _Rev_6_1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-12

ESRN41S470MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,47uH ,±20% ,0.37A ,1.1R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN52S330MT
Wire Wound Chip Inductors ,5020(5.0*5.0mm) ,33uH ,±20% ,830mA ,- ,0.37R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S150MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,15uH ,±20% ,0.65A ,0.25R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S1R5NT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,1.5uH ,±30% ,1.46A ,0.065R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S7R5MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,7.5UH ,±20% ,0.75A ,0.667R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S5R1MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,5.1UH ,±20% ,1.05A ,0.133R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S151MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,150uH ,±20% ,0.22A ,2.5R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S6R8MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,6.8uH ,±20% ,1.06A ,0.11R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S8R2MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,8.2uH ,±20% ,0.58A ,0.4R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S2R4NT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,2.4UH ,±30% ,1.6A ,0.068R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S6R2MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,6.2UH ,±20% ,0.86A ,0.195R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S620MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,62UH ,±20% ,0.3A ,1.61R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S150MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,15uH ,±20% ,0.47A ,0.61R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S3R3MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,3.3UH ,±20% ,1.13A ,0.264R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S3R6MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,3.6UH ,±20% ,1.2A ,0.105R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32SR22NT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,220nH ,±30% ,3A ,0.017R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S360MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,36UH ,±20% ,0.44A ,0.95R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S330MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,33UH ,±20% ,0.43A ,0.82R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S1R0NT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,1uH ,±30% ,1.65A ,0.05R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S4R3MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,4.3UH ,±20% ,1.14A ,0.115R,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in