✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | L12-3012-4R7M1A24130SLN |
| Manufacturer Product Number: | ESRN32S4R7MT |
| Manufacturer : | ELLON |
| Series : | ELLON-ESRN |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 3012(3.0*3.0*1.2mm) |
| Value : | 4.7uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 1.24A |
| DC Resistance : | 0.12R |
| Description: | Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,4.7UH ,±20% ,1.24A ,0.12R ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | ELLON-ESRN |
| Product Type | Wire Wound Chip Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ESRN _Rev_6_1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-12

ESRN22S1R0NT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,1UH ,±30% ,2.1A ,0.102R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S100MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,10uH ,±20% ,0.84A ,0.18R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S5R6MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,5.6UH ,±20% ,1.13A ,0.174R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S390MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,39UH ,±20% ,0.39A ,0.995R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S100MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,12UH ,±20% ,0.56A ,1.075R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S220MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,22UH ,±20% ,0.57A ,0.46R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S470MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,47uH ,±20% ,0.37A ,1.1R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S3R6MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,3.6UH ,±20% ,1.2A ,0.105R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN42SR24MT
Power Inductors ,4020(4.0*4.0mm) ,240nH ,±30% ,4.5A ,0.011R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S1R8NT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,1.8uH ,±30% ,2A ,0.034R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S220MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,22uH ,±20% ,0.59A ,0.36R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S2R7MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,2.7UH ,±20% ,1.19A ,0.239R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S5R1NT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,5.1uH ,±30% ,0.95A ,0.155R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20SR68NT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,680nH ,±30% ,2.18A ,0.074R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S3R3MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) 3.3UH ,±20% ,1.36A ,0.1R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S510MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,51uH ,±20% ,0.25A ,2.2R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S470MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,47uH ,±20% ,0.26A ,1.95R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S150MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,15UH ,±20% ,0.65A ,0.35R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S1R2NT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,1.2uH ,±30% ,1.46A ,0.065R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35SR50NT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,500nH ,±30% ,2.6A ,0.03R ,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in