| Product number: | L12-3012120M0000SSA |
| Manufacturer Product Number: | SWPA3012S120MT |
| Manufacturer : | SUNLORD |
| Series : | SUNLORD-SWPA |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 3012(3.0*3.0*1.2mm) |
| Value : | 12uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 0.73A |
| DC Resistance : | 0.48A |
| Description: | Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),12uH,±20%,lsat:0.48A ,lrms:0.73A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SUNLORD |
| Product Series | SUNLORD-SWPA |
| Product Type | Power Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SWPA.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-05

SWPA4018S150MT
Power Inductors,4018(4.0*4.0mm),15uH,±20%,lsat:0.94A ,lrms:0.65A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S2R4NT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),2.4uH,±30%,lsat:1.15A ,lrms:1.6A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S6R8MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),6.8uH,±20%,lsat:0.85A ,lrms:0.85A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S390MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),39uH,±20%,lsat:0.3A ,lrms:0.37A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA5020S1R2NT
Power Inductors,5020(5.0*5.0mm),1.2uH,±30%,lsat:4.5A ,lrms:3.55A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA5012S6R8MT
Power Inductors,5012(5.0*5.0mm),6.8uH,±20%,lsat:1.7A ,lrms:1A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA252012S150MT
Power Inductors,2520(2.5*2.0*1.2mm),15uH,±20%,lsat:0.68A ,lrms:0.42A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH160809S100MT
Power Inductors,0603(1.6*0.8mm),10uH,±20%,lsat:0.06A ,lrms:0.5A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA3010S1R2NT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),1.2uH,±30%,lsat:1.25A ,lrms:1.45A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3010S100MT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),10uH,±20%,lsat:0.55A ,lrms:0.58A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH201206SR22NT
Power Inductors,0805(2.0*1.2mm),220nH,±30%,lsat:1.2A ,lrms:1.6A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

WPN201610U1R0MT
Power Inductors ,201610 ,1uH ,±20% ,2.6A ,Chip SMD
$0.026986 More

SWPA4018S6R8MT
Power Inductors,4018(4.0*4.0mm),6.8uH,±20%,lsat:1.45A ,lrms:1.06A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA252012S120MT
Power Inductors,2520(2.5*2.0*1.2mm),12uH,±20%,lsat:0.78A ,lrms:0.51A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA8040S6R8MT
Wire Wound Chip Inductors ,8040(8.0*8.0mm) ,6.8uH ,±20% ,- ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.071889 More

SWPA4018S100MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,10uH ,±20% ,1.6A ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.031680 More

SWPA3010S270MT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),27uH,±20%,lsat:0.3A ,lrms:0.35A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4018S1R8NT
Power Inductors,4018(4.0*4.0mm),1.8uH,±30%,lsat:3A ,lrms:2A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S101MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),100uH,±20%,lsat:0.23A ,lrms:0.21A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S101MT
Power Inductors ,4030(4.0*4.0mm) ,100uH ,±20% ,600mA ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.032898 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in