| Product number: | L12-30121R8N0000SSA |
| Manufacturer Product Number: | SWPA3012S1R8NT |
| Manufacturer : | SUNLORD |
| Series : | SUNLORD-SWPA |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 3012(3.0*3.0*1.2mm) |
| Value : | 1.8uH |
| Tolerance : | ±30% |
| Heat Rating Current : | 1.65A |
| DC Resistance : | 1.3A |
| Description: | Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),1.8uH,±30%,lsat:1.3A ,lrms:1.65A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SUNLORD |
| Product Series | SUNLORD-SWPA |
| Product Type | Power Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SWPA.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-11

SWPA5020S1R2NT
Power Inductors,5020(5.0*5.0mm),1.2uH,±30%,lsat:4.5A ,lrms:3.55A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S6R8MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),6.8uH,±20%,lsat:2.2A ,lrms:1.04A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH201610S1R5NT
Power Inductors,0806(2.0*1.6mm),1.5uH,±30%,lsat:0.6A ,lrms:1.2A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA5020S201MT
Power Inductors,5020(5.0*5.0mm),200uH,±20%,lsat:0.3A ,lrms:0.4A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4018SR68NT
Power Inductors,4018(4.0*4.0mm),680nH,±30%,lsat:4.9A ,lrms:3.3A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4018S1R5NT
Power Inductors,4018(4.0*4.0mm),1.5uH,±30%,lsat:3.35A ,lrms:1.8A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S100MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),10uH,±20%,lsat:0.6A ,lrms:0.83A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.025885 More

SWPA4012S180MT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),18uH,±20%,lsat:0.55A ,lrms:0.55A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S101MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),100uH,±20%,lsat:0.23A ,lrms:0.21A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA5020S1R0NT
Power Inductors,5020(5.0*5.0mm),1uH,±30%,lsat:4.1A ,lrms:3.8A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH201610S4R7MT
Power Inductors,0806(2.0*1.6mm),4.7uH,±20%,lsat:0.18A ,lrms:1.1A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA4020S270MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),27uH,±20%,lsat:1.02A ,lrms:0.5A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S360MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),36uH,±20%,lsat:1.05A ,lrms:0.83A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3010S270MT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),27uH,±20%,lsat:0.3A ,lrms:0.35A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH160809S1R8NT
Power Inductors,0603(1.6*0.8mm),1.8uH,±30%,lsat:0.3A ,lrms:0.8A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA6045S102MT
Wire Wound Chip Inductors ,6045(6.0*6.0mm) ,1000uH ,±20% ,- ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.112099 More

SWPA3012S390MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),39uH,±20%,lsat:0.3A ,lrms:0.37A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S390MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),39uH,±20%,lsat:0.41A ,lrms:0.39A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S120MT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),12uH,±20%,lsat:0.66A ,lrms:0.7A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S120MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),12uH,±20%,lsat:0.7A ,lrms:0.68A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in