| Product number: | L12-3012470M0000SSA |
| Manufacturer Product Number: | SWPA3012S470MT |
| Manufacturer : | SUNLORD |
| Series : | SUNLORD-SWPA |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 3012(3.0*3.0*1.2mm) |
| Value : | 47uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 0.35A |
| DC Resistance : | 0.27A |
| Description: | Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),47uH,±20%,lsat:0.27A ,lrms:0.35A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SUNLORD |
| Product Series | SUNLORD-SWPA |
| Product Type | Power Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SWPA.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-01

SWPA5020S121MT
Power Inductors,5020(5.0*5.0mm),120uH,±20%,lsat:0.42A ,lrms:0.4A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA252010S4R7MT
Power Inductors,2520(2.5*2.0*1.0mm),4.7uH,±20%,lsat:0.95A ,lrms:0.7A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S1R2NT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),1.2uH,±30%,lsat:2.21A ,lrms:1.95A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S120MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),12uH,±20%,lsat:0.48A ,lrms:0.73A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA5012S2R2NT
Power Inductors,5012(5.0*5.0mm),2.2uH,±30%,lsat:3.1A ,lrms:1.7A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4018S4R7MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,4.7uH ,±20% ,1.8A ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.031680 More

WPN4020H2R2MT
Power Inductors ,4020(4.0*4.0mm) ,2.2uH ,±20% ,4.3A ,Chip SMD ,-
$0.053422 More

SWPA5012S1R5NT
Power Inductors,5012(5.0*5.0mm),1.5uH,±30%,lsat:3.7A ,lrms:1.9A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH201205SR54NT
Power Inductors,0805(2.0*1.2mm),540nH,±30%,lsat:0.95A ,lrms:1.2A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

WPN252010H2R2MT
Power Inductors ,2520(2.5*2.0mm) ,2.2uH ,±20% ,1.5A ,Chip SMD ,SUNLORD-WPN
$0.025588 More

SWPA3010S470MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,47uH ,±20% ,260mA ,- ,2.535R ,Chip SMD
$0.027537 More

SWPA4012S120MT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),12uH,±20%,lsat:0.66A ,lrms:0.7A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S681MT
Power Inductors,5012(5.0*5.0mm),680uH,±20%,lsat:0.19A ,lrms:0.14A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S4R7MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),4.7uH,±20%,lsat:0.9A ,lrms:1.24A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S330MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),33uH,±20%,lsat:0.44A ,lrms:0.43A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH201612S6R8MT
Power Inductors,0806(2.0*1.6mm),6.8uH,±20%,lsat:0.18A ,lrms:1.2A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

MPH201610S1R0MT
Power Inductors,0806(2.0*1.6mm),1uH,±20%,lsat:1A ,lrms:1.4A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA4018S1R8NT
Power Inductors,4018(4.0*4.0mm),1.8uH,±30%,lsat:3A ,lrms:2A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3010S1R0NT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),1uH,±30%,lsat:1.4A ,lrms:1.45A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S1R0NT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),1uH,±30%,lsat:2.61A ,lrms:1.65A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in