✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | L12-3015-151MA180031SLN |
| Manufacturer Product Number: | ESRN35S151MT |
| Manufacturer : | ELLON |
| Series : | ELLON-ESRN |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 3015(3.0*3.0*1.5mm) |
| Value : | 150uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 0.19A |
| DC Resistance : | 3.8R |
| Description: | Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,150UH ,±20% ,0.19A ,3.8R ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | ELLON-ESRN |
| Product Type | Wire Wound Chip Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ESRN _Rev_6_1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-02

ESRN32S1R0NT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,1UH ,±30% ,2.2A ,0.04R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN52S330MT
Wire Wound Chip Inductors ,5020(5.0*5.0mm) ,33uH ,±20% ,830mA ,- ,0.37R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S9R1MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,9.1UH ,±20% ,0.68A ,0.69R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22SR47NT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,470nH ,±30% ,2.34A ,0.05R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S100MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,10UH ,±20% ,0.83A ,0.265R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S2R2MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,2.2uH ,±20% ,1.65A ,0.045R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S5R6MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,5.6UH ,±20% ,1.13A ,0.174R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S180MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,18UH ,±20% ,0.59A ,0.43R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S4R7MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,4.7uH ,±20% ,0.77A ,0.225R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S100MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,10uH ,±20% ,0.84A ,0.18R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S3R3NT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,3.3uH ,±30% ,0.96A ,0.145R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41SR82NT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,820nH ,±30% ,1.65A ,0.05R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN40S100MT
Power Inductors ,4010(4.0*4.0mm) ,10uH ,±20% ,0.75A ,0.3R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S5R1NT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,5.1uH ,±30% ,0.95A ,0.155R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20SR68NT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,680nH ,±30% ,2.18A ,0.074R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S2R7MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,2.7UH ,±20% ,1.43A ,0.075R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S150MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,15UH ,±20% ,0.46A ,1.591R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S1R2NT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,1.2UH ,±30% ,1.46A ,0.119R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S360MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,36UH ,±20% ,0.44A ,0.95R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S151MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,150uH ,±20% ,0.22A ,2.5R,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in