✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | L12-3015-270MA450031SLN |
| Manufacturer Product Number: | ESRN35S270MT |
| Manufacturer : | ELLON |
| Series : | ELLON-ESRN |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 3015(3.0*3.0*1.5mm) |
| Value : | 27uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 0.45A |
| DC Resistance : | 0.73R |
| Description: | Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,27UH ,±20% ,0.45A ,0.73R,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | ELLON-ESRN |
| Product Type | Wire Wound Chip Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ESRN _Rev_6_1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-12

ESRN41S180MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,22uH ,±20% ,0.55A ,0.47R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S6R8MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,6.8UH ,±20% ,0.85A ,0.2R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S221MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,220uH ,±20% ,0.17A ,4R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20S100MT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,10UH ,±20% ,0.55A ,1.092R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S9R1MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,9.1UH ,±20% ,0.68A ,0.69R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S430MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,43UH ,±20% ,0.37A ,1.06R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S620MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,62UH ,±20% ,0.3A ,1.61R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S8R2MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,8.2uH ,±20% ,0.58A ,0.4R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S3R3MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,3.3uH ,±20% ,1.23A ,0.07R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S151MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,150UH ,±20% ,0.19A ,3.8R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S1R5NT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,1.5UH ,±30% ,2.01A ,0.045R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN42SR33MT
Power Inductors ,4020(4.0*4.0mm) ,330nH ,±30% ,3.3A ,0.013R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32SR82NT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,820nH ,±30% ,2.47A ,0.03R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN40S1R5NT
Power Inductors ,4010(4.0*4.0mm) ,1.5uH ,±30% ,1.7A ,0.07R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN40S220MT
Power Inductors ,4010(4.0*4.0mm) ,22uH ,±20% ,0.5A ,0.57R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20SR56NT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,560nH ,±30% ,2.18A ,0.072R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S4R7MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,4.7uH ,±20% ,0.77A ,0.225R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S3R6MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,3.6UH ,±20% ,1.2A ,0.105R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S100MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,10uH ,±20% ,0.58A ,0.4R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S6R8MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,6.8uH ,±20% ,0.98A,0.19R ,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in