✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | L12-3015-3R9M1A20031SLN |
| Manufacturer Product Number: | ESRN35S3R9MT |
| Manufacturer : | ELLON |
| Series : | ELLON-ESRN |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 3015(3.0*3.0*1.5mm) |
| Value : | 3.9uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 1.2A |
| DC Resistance : | 0.105R |
| Description: | Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,3.9UH ,±20% ,1.2A ,0.105R,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | ELLON-ESRN |
| Product Type | Wire Wound Chip Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ESRN _Rev_6_1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-14

ESRN20S5R6MT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,5.6UH ,±20% ,0.8A ,0.563R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S4R7MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,4.7UH ,±20% ,1.09A ,0.125R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20S1R0NT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,1UH ,±30% ,1.8A ,0.108R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S120MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,12uH ,±20% ,0.52A ,0.5R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S820MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,82UH ,±20% ,0.27A ,2.54R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32SR22NT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,220nH ,±30% ,3A ,0.017R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20S3R3NT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,3.3UH ,±30% ,0.98A ,0.328R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S1R2NT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,1.2UH ,±30% ,1.95A ,0.04R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20SR68NT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,680nH ,±30% ,2.18A ,0.074R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S330MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,33uH ,±20% ,0.49A ,0.53R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32SR82NT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,820nH ,±30% ,2.47A ,0.03R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S1R2NT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,1.2UH ,±30% ,1.46A ,0.119R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20S6R8MT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,6.8UH ,±20% ,0.64A ,0.896R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN40S2R2MT
Power Inductors ,4010(4.0*4.0mm) ,2.2uH ,±20% ,1.5A ,0.085R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S8R2MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,8.2UH ,±20% ,0.71A ,0.658R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S101MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,100uH ,±20% ,0.25A ,2.21R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20SR47NT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,470nH ,±30% ,2.35A ,- ,0.061R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S510MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,51uH ,±20% ,0.25A ,2.2R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S680MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,68uH ,±20% ,0.32A ,1R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S5R6MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,5.6UH ,±20% ,0.8A ,0.536R,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in