✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | L12-3015-6R2M0A860031SLN |
| Manufacturer Product Number: | ESRN35S6R2MT |
| Manufacturer : | ELLON |
| Series : | ELLON-ESRN |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 3015(3.0*3.0*1.5mm) |
| Value : | 6.2uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 0.86A |
| DC Resistance : | 0.195R |
| Description: | Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,6.2UH ,±20% ,0.86A ,0.195R,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | ELLON-ESRN |
| Product Type | Wire Wound Chip Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ESRN _Rev_6_1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-02

ESRN31S3R6MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,3.6uH ,±20% ,0.9A ,0.165R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S1R8NT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,1.8UH ,±30% ,1.7A ,0.05R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20SR68NT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,680nH ,±30% ,2.18A ,0.074R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S680MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,68uH ,±20% ,0.31A ,1.46R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S4R7MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,4.7UH ,±20% ,1.24A ,0.12R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S6R8MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,6.8uH ,±20% ,0.84A ,0.198R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22SR47NT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,470nH ,±30% ,2.34A ,0.05R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S8R2MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,8.2uH ,±20% ,0.58A ,0.4R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S1R8NT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,1.8uH ,±30% ,1.32A ,0.08R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S820MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,82UH ,±20% ,0.27A ,2.54R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S180MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,18uH ,±20% ,0.55A ,0.47R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S620MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,62UH ,±20% ,0.3A ,1.61R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S120MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,12uH ,±20% ,0.7A ,0.29R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S4R7MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,4.7UH ,±20% ,1.09A ,0.125R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S680MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,68UH ,±20% ,0.33A ,1.67R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S220MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,22UH ,±20% ,0.57A ,0.46R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20S6R8MT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,6.8UH ,±20% ,0.64A ,0.896R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S2R2MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,2.2uH ,±20% ,1.65A ,0.045R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S2R7NT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,2.7uH ,±30% ,1.02A ,0.135R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S2R7MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,2.7UH ,±20% ,1.43A ,0.075R ,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in