| Product number: | L12-3015270M0000SSA |
| Manufacturer Product Number: | SWPA3015S270MT |
| Manufacturer : | SUNLORD |
| Series : | SUNLORD-SWPA |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 3015(3.0*3.0mm) |
| Value : | 27uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 0.45A |
| DC Resistance : | 0.48A |
| Description: | Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),27uH,±20%,lsat:0.48A ,lrms:0.45A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SUNLORD |
| Product Series | SUNLORD-SWPA |
| Product Type | Power Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SWPA.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-11

SWPA4030S101MT
Power Inductors ,4030(4.0*4.0mm) ,100uH ,±20% ,600mA ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.032898 More

SWPA3015S6R2MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),6.2uH,±20%,lsat:1A ,lrms:0.86A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH252010S1R8MT
Power Inductors,2520(2.5*2.0mm),1.8uH,±20%,lsat:0.7A ,lrms:1.3A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA3010S1R5NT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),1.5uH,±30%,lsat:1.27A ,lrms:1.3A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S2R2NT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),2.2uH,±30%,lsat:1.6A ,lrms:1.6A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S390MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),39uH,±20%,lsat:0.82A ,lrms:0.46A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH252010S1R5NT
Power Inductors,2520(2.5*2.0mm),1.5uH,±30%,lsat:1A ,lrms:1.5A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA4030S3R9MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),3.9uH,±20%,lsat:3A ,lrms:2.1A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S560MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),56uH,±20%,lsat:0.66A ,lrms:0.41A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH160809SR68MT
Power Inductors,0603(1.6*0.8mm),680nH,±20%,lsat:0.95A ,lrms:1.15A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

MPH201206SR33NT
Power Inductors,0805(2.0*1.2mm),330nH,±30%,lsat:1.2A ,lrms:1.2A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA3015S3R6MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),3.6uH,±20%,lsat:1.28A ,lrms:1.2A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S120MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),12uH,±20%,lsat:0.48A ,lrms:0.73A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S620MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),62uH,±20%,lsat:0.65A ,lrms:0.39A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH201612S6R8NT
Power Inductors,0806(2.0*1.6mm),6.8uH,±30%,lsat:0.18A ,lrms:1.2A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA4010S2R2MT
Power Inductors,4010(4.0*4.0mm),2.2uH,±20%,lsat:1.2A ,lrms:1.5A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4010S1R0NT
Power Inductors,4010(4.0*4.0mm),1uH,±30%,lsat:2A ,lrms:1.9A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3010S430MT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),43uH,±20%,lsat:0.23A ,lrms:0.27A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4018S470MT
Power Inductors,4018(4.0*4.0mm),47uH,±20%,lsat:0.57A ,lrms:0.42A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3010S2R7MT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),2.7uH,±20%,lsat:1A ,lrms:1.02A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in