| Product number: | L12-3015620M0000SSA |
| Manufacturer Product Number: | SWPA3015S620MT |
| Manufacturer : | SUNLORD |
| Series : | SUNLORD-SWPA |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 3015(3.0*3.0mm) |
| Value : | 62uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 0.3A |
| DC Resistance : | 0.3A |
| Description: | Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),62uH,±20%,lsat:0.3A ,lrms:0.3A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SUNLORD |
| Product Series | SUNLORD-SWPA |
| Product Type | Power Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SWPA.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-01

SWPA252012S6R2MT
Power Inductors,2520(2.5*2.0*1.2mm),6.2uH,±20%,lsat:1.03A ,lrms:0.73A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S220MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),22uH,±20%,lsat:0.42A ,lrms:0.53A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH201612S6R8NT
Power Inductors,0806(2.0*1.6mm),6.8uH,±30%,lsat:0.18A ,lrms:1.2A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

MPH252010S1R8MT
Power Inductors,2520(2.5*2.0mm),1.8uH,±20%,lsat:0.7A ,lrms:1.3A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA252010S2R2MT
Wire Wound Chip Inductors ,2520(2.5*2.0mm) ,2.2uH ,±0.1nH ,- ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.025588 More

SWPA3015SR50NT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),500nH,±30%,lsat:3.9A ,lrms:2.6A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S3R9MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),3.9uH,±20%,lsat:1.2A ,lrms:1.2A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S750MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),75uH,±20%,lsat:0.7A ,lrms:0.35A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3010S150MT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),15uH,±20%,lsat:0.42A ,lrms:0.47A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S1R2NT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),1.2uH,±30%,lsat:5.8A ,lrms:3.82A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S7R5MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),7.5uH,±20%,lsat:1.85A ,lrms:1.08A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S560MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),56uH,±20%,lsat:0.33A ,lrms:0.34A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4010S4R7MT
Power Inductors,4010(4.0*4.0mm),4.7uH,±20%,lsat:0.95A ,lrms:1.2A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA8040S6R8MT
Wire Wound Chip Inductors ,8040(8.0*8.0mm) ,6.8uH ,±20% ,- ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.071889 More

SWPA4020SR68NT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),680nH,±30%,lsat:6.4A ,lrms:2.8A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH160809S3R3NT
Power Inductors,0603(1.6*0.8mm),3.3uH,±30%,lsat:0.125A ,lrms:0.7A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA4020S330MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),33uH,±20%,lsat:0.85A ,lrms:0.49A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4018S3R3MT
Power Inductors,4018(4.0*4.0mm),3.3uH,±20%,lsat:2.45A ,lrms:1.23A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.031668 More

SWPA3012S680MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),68uH,±20%,lsat:0.24A ,lrms:0.33A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S8R2MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),8.2uH,±20%,lsat:2.1A ,lrms:1.6A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in