✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | L12-4010-1R5N1A70035SLN |
| Manufacturer Product Number: | ESRN40S1R5NT |
| Manufacturer : | ELLON |
| Series : | ELLON-ESRN |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 4010(4.0*4.0*1.0mm) |
| Value : | 1.5uH |
| Tolerance : | ±30% |
| Heat Rating Current : | 1.7A |
| DC Resistance : | 0.07R |
| Description: | Power Inductors ,4010(4.0*4.0mm) ,1.5uH ,±30% ,1.7A ,0.07R ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | ELLON-ESRN |
| Product Type | Wire Wound Chip Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ESRN _Rev_6_1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-12

ESRN40S3R3MT
Power Inductors ,4010(4.0*4.0mm) ,3.3uH ,±20% ,1.4A ,0.1R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20SR68NT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,680nH ,±30% ,2.18A ,0.074R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S360MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,36uH ,±20% ,0.4A ,0.9R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41SR82NT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,820nH ,±30% ,1.65A ,0.05R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S3R6NT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,3.6uH ,±30% ,1.12A ,0.11R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S101MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,100uH ,±20% ,0.25A ,1.75R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S180MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,18uH ,±20% ,0.55A ,0.47R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S100MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,10uH ,±20% ,0.84A ,0.18R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S1R5NT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,1.5uH ,±30% ,1.3A ,0.08R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20S2R2NT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,2.2UH ,±30% ,1.31A ,0.209R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S680MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,68uH ,±20% ,0.31A ,1.46R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S1R8NT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,1.8UH ,±30% ,1.7A ,0.05R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S6R8MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,6.8uH ,±20% ,0.84A ,0.198R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S4R7MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,4.7UH ,±20% ,1.24A ,0.12R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S5R6NT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,5.6uH ,±30% ,1A ,0.14R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S4R3MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,4.3UH ,±20% ,1.14A ,0.115R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN20S5R6MT
Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,5.6UH ,±20% ,0.8A ,0.563R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S3R3MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) 3.3UH ,±20% ,1.36A ,0.1R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S1R0NT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,1uH ,±30% ,1.45A ,0.065R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22SR68NT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,470nH ,±30% ,2.13A ,0.088R ,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in