✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | L12-4010-4R7M1A40035SLN |
| Manufacturer Product Number: | ESRN40S4R7MT |
| Manufacturer : | ELLON |
| Series : | ELLON-ESRN |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 4010(4.0*4.0*1.0mm) |
| Value : | 4.7uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 1.2A |
| DC Resistance : | 140mR |
| Description: | Power Inductors ,4010(4.0*4.0mm) ,4.7uH ,±20% ,1.2A ,0.14R ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | ELLON-ESRN |
| Product Type | Wire Wound Chip Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ESRN _Rev_6_1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-02

ESRN32S2R2NT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,2.2UH ,±30% ,1.55A ,0.075R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S3R9MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) 3.9UH ,±20% ,1.24A ,0.145R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S3R3NT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,3.3uH ,±30% ,0.96A ,0.145R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S390MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,39uH ,±20% ,0.37A ,1.1R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S1R5NT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,1.5UH ,±30% ,2.01A ,0.045R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S1R5NT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,1.5uH ,±30% ,1.3A ,0.08R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S100MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,10UH ,±20% ,0.83A ,0.265R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S820MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,82uH ,±20% ,0.26A ,2.14R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN40S150MT
Power Inductors ,4010(4.0*4.0mm) ,15uH ,±20% ,0.6A ,0.43R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S150MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,15UH ,±20% ,0.65A ,0.35R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S3R3MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) 3.3UH ,±20% ,1.36A ,0.1R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S470MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,47uH ,±20% ,0.42A ,0.65R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S9R1MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,9.1UH ,±20% ,0.68A ,0.69R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41SR82NT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,820nH ,±30% ,1.65A ,0.05R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S4R7NT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,4.7uH ,±30% ,1.05A ,0.125R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S390MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,39UH ,±20% ,0.37A ,1.33R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S330MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,33uH ,±20% ,0.49A ,0.53R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S1R8NT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,1.8UH ,±30% ,1.7A ,0.05R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S151MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,150UH ,±20% ,0.19A ,3.8R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S150MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,15uH ,±20% ,0.65A ,0.25R ,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in