| Product number: | L12-4010150M0000SSA |
| Manufacturer Product Number: | SWPA4010S150MT |
| Manufacturer : | SUNLORD |
| Series : | SUNLORD-SWPA |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 4010(4.0*4.0*1.0mm) |
| Value : | 15uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 0.6A |
| DC Resistance : | 0.54A |
| Description: | Power Inductors,4010(4.0*4.0mm),15uH,±20%,lsat:0.54A ,lrms:0.6A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SUNLORD |
| Product Series | SUNLORD-SWPA |
| Product Type | Power Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SWPA.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-01

SWPA6045S331MT
Wire Wound Chip Inductors ,6045(6.0*6.0mm) ,330uH ,±20% ,- ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.042646 More

SWPA4012S360MT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),36uH,±20%,lsat:0.4A ,lrms:0.4A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SPH4018H4R7MT
Power Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,4.7uH ,±20% ,1.7A ,- ,0.084R ,Chip SMD
$0.045436 More

SWPA4030S6R8MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),6.8uH,±20%,lsat:2.75A ,lrms:1.6A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S1R0MT
Wire Wound Chip Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,1.0uH ,±20% ,- ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.026319 More

SWPA6045S470MT
Wire Wound Chip Inductors ,6045(6.0*6.0mm) ,47uH ,±20% ,- ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.042646 More

SWPA3015S680MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),68uH,±20%,lsat:0.28A ,lrms:0.23A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA252012S2R7MT
Power Inductors,2520(2.5*2.0*1.2mm),2.7uH,±20%,lsat:1.72A ,lrms:1.09A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S4R7MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),4.7uH,±20%,lsat:2.35A ,lrms:1.34A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA5012S3R3NT
Power Inductors,5012(5.0*5.0mm),3.3uH,±30%,lsat:2.4A ,lrms:1.4A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S390MT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),39uH,±20%,lsat:0.55A ,lrms:0.37A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3010S6R8MT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),6.8uH,±20%,lsat:0.55A ,lrms:0.66A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S3R3MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),3.3uH,±20%,lsat:1.05A ,lrms:1.36A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S1R5NT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),1.5uH,±30%,lsat:4.84A ,lrms:3.34A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4010S3R3MT
Power Inductors,4010(4.0*4.0mm),3.3uH,±20%,lsat:1.1A ,lrms:1.4A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S5R1NT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),5.1uH,±30%,lsat:1.55A ,lrms:0.95A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4010S1R5NT
Power Inductors,4010(4.0*4.0mm),1.5uH,±30%,lsat:1.68A ,lrms:1.7A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH160809S2R7MT
Power Inductors,0603(1.6*0.8mm),2.7uH,±20%,lsat:0.18A ,lrms:0.75A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SPH4018H1R0NT
Power Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,1uH ,±30% ,3.2A ,Chip SMD ,SUNLORD-SPH
$0.048738 More

MPH201610SR47NT
Power Inductors,0806(2.0*1.6mm),470nH,±30%,lsat:1.35A ,lrms:1.5A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in