| Product number: | L12-40103R3M0000SSA |
| Manufacturer Product Number: | SWPA4010S3R3MT |
| Manufacturer : | SUNLORD |
| Series : | SUNLORD-SWPA |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 4010(4.0*4.0*1.0mm) |
| Value : | 3.3uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 1.4A |
| DC Resistance : | 1.1A |
| Description: | Power Inductors,4010(4.0*4.0mm),3.3uH,±20%,lsat:1.1A ,lrms:1.4A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SUNLORD |
| Product Series | SUNLORD-SWPA |
| Product Type | Power Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SWPA.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-13

MPH252010S1R5MT
Power Inductors,2520(2.5*2.0mm),1.5uH,±20%,lsat:1A ,lrms:1.5A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA3010S150MT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),15uH,±20%,lsat:0.42A ,lrms:0.47A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S100MT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),10uH,±20%,lsat:0.8A ,lrms:0.77A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S180MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),18uH,±20%,lsat:1.4A ,lrms:1.1A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3010S270MT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),27uH,±20%,lsat:0.3A ,lrms:0.35A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S3R6NT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),3.6uH,±30%,lsat:1.2A ,lrms:1.12A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S681MT
Power Inductors,5012(5.0*5.0mm),680uH,±20%,lsat:0.19A ,lrms:0.14A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH160809S100NT
Power Inductors,0603(1.6*0.8mm),10uH,±30%,lsat:0.06A ,lrms:0.5A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA4018S1R0NT
Power Inductors,4018(4.0*4.0mm),1uH,±30%,lsat:4.8A ,lrms:2A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3010S330MT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),33uH,±20%,lsat:0.29A ,lrms:0.3A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH160809S4R7MT
Power Inductors,0603(1.6*0.8mm),4.7uH,±20%,lsat:0.065A ,lrms:0.7A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA5020S1R2NT
Power Inductors,5020(5.0*5.0mm),1.2uH,±30%,lsat:4.5A ,lrms:3.55A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S1R8NT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),1.8uH,±30%,lsat:1.3A ,lrms:1.65A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S1R0NT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),1uH,±30%,lsat:4.78A ,lrms:2.15A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH160809S100MT
Power Inductors,0603(1.6*0.8mm),10uH,±20%,lsat:0.06A ,lrms:0.5A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA4020S390MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),39uH,±20%,lsat:0.82A ,lrms:0.46A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA252012S4R3MT
Power Inductors,2520(2.5*2.0*1.2mm),4.3uH,±20%,lsat:1.37A ,lrms:0.87A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S180MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),18uH,±20%,lsat:0.43A ,lrms:0.58A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4010S2R2MT
Power Inductors,4010(4.0*4.0mm),2.2uH,±20%,lsat:1.2A ,lrms:1.5A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4018S680MT
Power Inductors,4018(4.0*4.0mm),68uH,±20%,lsat:0.47A ,lrms:0.32A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in