| Product number: | L12-40121R8N0000SSA |
| Manufacturer Product Number: | SWPA4012S1R8NT |
| Manufacturer : | SUNLORD |
| Series : | SUNLORD-SWPA |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 4012(4.0*4.0mm) |
| Value : | 1.8uH |
| Tolerance : | ±30% |
| Heat Rating Current : | 1.32A |
| DC Resistance : | 2.12A |
| Description: | Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),1.8uH,±30%,lsat:2.12A ,lrms:1.32A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SUNLORD |
| Product Series | SUNLORD-SWPA |
| Product Type | Power Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SWPA.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-01

SWPA3010S1R5NT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),1.5uH,±30%,lsat:1.27A ,lrms:1.3A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH160809S1R8NT
Power Inductors,0603(1.6*0.8mm),1.8uH,±30%,lsat:0.3A ,lrms:0.8A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA252012S2R2MT
Power Inductors,2520(2.5*2.0*1.2mm),2.2uH,±20%,lsat:1.85A ,lrms:1.15A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH201214S6R8NT
Power Inductors,0805(2.0*1.2mm),6.8uH,±30%,lsat:0.21A ,lrms:1A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA4030S560MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),56uH,±20%,lsat:0.85A ,lrms:0.65A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S470MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),47uH,±20%,lsat:0.27A ,lrms:0.35A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S1R2NT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),1.2uH,±30%,lsat:5.8A ,lrms:3.82A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S330MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),33uH,±20%,lsat:0.85A ,lrms:0.49A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S1R5NT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),1.5uH,±30%,lsat:2.3A ,lrms:1.7A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH160809SR68MT
Power Inductors,0603(1.6*0.8mm),680nH,±20%,lsat:0.95A ,lrms:1.15A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA4018S470MT
Power Inductors,4018(4.0*4.0mm),47uH,±20%,lsat:0.57A ,lrms:0.42A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA6045S102MT
Wire Wound Chip Inductors ,6045(6.0*6.0mm) ,1000uH ,±20% ,- ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.112099 More

SWPA5012S150MT
Power Inductors,5012(5.0*5.0mm),15uH,±20%,lsat:1.2A ,lrms:0.8A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH252010S1R5MT
Power Inductors,2520(2.5*2.0mm),1.5uH,±20%,lsat:1A ,lrms:1.5A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

MPH160809S6R8NT
Power Inductors,0603(1.6*0.8mm),6.8uH,±30%,lsat:0.13A ,lrms:0.5A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA4018S151MT
Power Inductors,4018(4.0*4.0mm),150uH,±20%,lsat:0.31A ,lrms:0.22A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S501MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),500uH,±20%,lsat:0.28A ,lrms:0.15A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH201612S100NT
Power Inductors,0806(2.0*1.6mm),10uH,±30%,lsat:0.17A ,lrms:1.1A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

MPH160809S1R0MT
Power Inductors ,0603(1.6*0.8mm) ,1uH ,±20% ,1A ,- ,0.25R ,Chip SMD
$0.000000 More

SWPA4012S120MT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),12uH,±20%,lsat:0.66A ,lrms:0.7A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in