| Product number: | L12-4012390M0000SSA |
| Manufacturer Product Number: | SWPA4012S390MT |
| Manufacturer : | SUNLORD |
| Series : | SUNLORD-SWPA |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 4012(4.0*4.0mm) |
| Value : | 39uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 0.37A |
| DC Resistance : | 0.55A |
| Description: | Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),39uH,±20%,lsat:0.55A ,lrms:0.37A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SUNLORD |
| Product Series | SUNLORD-SWPA |
| Product Type | Power Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SWPA.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-30

SWPA3012S360MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),36uH,±20%,lsat:0.34A ,lrms:0.44A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S100MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),10uH,±20%,lsat:1.6A ,lrms:0.9A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S150MT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),15uH,±20%,lsat:0.56A ,lrms:0.64A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH160809S3R3NT
Power Inductors,0603(1.6*0.8mm),3.3uH,±30%,lsat:0.125A ,lrms:0.7A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA4018S6R8MT
Power Inductors,4018(4.0*4.0mm),6.8uH,±20%,lsat:1.45A ,lrms:1.06A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH201612S6R8MT
Power Inductors,0806(2.0*1.6mm),6.8uH,±20%,lsat:0.18A ,lrms:1.2A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA3010S3R3NT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),3.3uH,±30%,lsat:0.97A ,lrms:0.96A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S1R0MT
Wire Wound Chip Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,1.0uH ,±20% ,- ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.026319 More

SWPA4030S5R6MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),5.6uH,±20%,lsat:2.6A ,lrms:1.95A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4018S4R7MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,4.7uH ,±20% ,1.8A ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.031680 More

MPH160809S1R8NT
Power Inductors,0603(1.6*0.8mm),1.8uH,±30%,lsat:0.3A ,lrms:0.8A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

MPH201210S2R7NT
Power Inductors,0805(2.0*1.2mm),2.7uH,±30%,lsat:0.35A ,lrms:0.9A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA4030S680MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),68uH,±20%,lsat:0.72A ,lrms:0.52A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020SR68NT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),680nH,±30%,lsat:6.4A ,lrms:2.8A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3012S820MT
Power Inductors,3012(3.0*3.0mm),82uH,±20%,lsat:0.17A ,lrms:0.27A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4018S2R2MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,2.2uH ,±20% ,- ,Chip SMD ,SUNLORD-SWPA
$0.031680 More

SWPA4020S2R2MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),2.2uH,±20%,lsat:3.4A ,lrms:1.85A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA252012S120MT
Power Inductors,2520(2.5*2.0*1.2mm),12uH,±20%,lsat:0.78A ,lrms:0.51A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S620MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),62uH,±20%,lsat:0.3A ,lrms:0.3A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH201206SR22MT
Power Inductors,0805(2.0*1.2mm),220nH,±20%,lsat:1.2A ,lrms:1.6A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in